۸نظر
۰

وقتي مخ خبرنگار از تخلفات يك دانشگاه دولتي سوت مي‌كشد!

قم نیوز: وبلاگ قم نيوز: گاهي وقت ها ما خبرنگارها به رسالت اصلي مان بر مي گرديم و سعي مي كنيم كه مچ متخلفين را بگيريم. آن هم در جايي كه نفع شخصي برايمان ندارد. اما اين دفعه كه چنين قصدي كرديم،‌ به موردي برخورديم كه از شدت تخلفاتش، مخمان همچنان سوت مي كشد!
عكس تزييني است.
عكس تزييني است.
تخلفات اداري گاهي اوقات اجتناب ناپذير هستند. يعني اگر برخي تخلفات جزيي انجام نشود، كار مردم و شهر و دولت پيش نمي رود. جابجايي رديف بودجه در دستگاه ها از نمونه هاي رايج است كه اول جابجا مي كنند و بعد موافتش را اخذ مي كنند!

اما اين تخلفات وقتي به سمت نفع شخصي يا گروهي مي رود و از نفع مردم دور مي شود،‌ ديگر تخلف ساده اداري نيست بلكه پايمال كردن حقوق ديگران است.

چند روز قبل بود كه به طور اتفاقي به نامه گروهي از دانشجويان يكي از دانشگاه هاي قم برخورد كردم كه با 300 و چند امضا خواستار بركناري رييس دانشگاهشان شده بودند. در وهله اول فكر كردم كه اين هم يك اعتراض دانشجويي ساده به خاطر طعم غذاست كه دانشجويان سرد و گرم نكشيده سريعا دست به قلم شده و تقاضاي تعويض رييسشان را كرده اند.

پي گيري بيشتر اما مشخص كرد كه رييس اين دانشگاه آن قدر تخلفات گوناگون انجام داده است كه برخورد نكردن نهادهاي نظارتي درون دانشگاهي مانند بازرسي وزارت علوم و شوراي عالي انقلاب فرهنگي و نهادهاي برون دانشگاهي مانند سازمان بازرسي و دستگاه قضايي، خود جاي سوال دارد!

تخلفات آموزشي،‌ اداري،‌ مالي در كنار بي كفايتي مديريتي دست به دست هم داده بودند تا جان دانشجويان را به لبشان برسانند و باعث شوند كه ايشان نه يك نامه كه چندين نامه بنويسند و درخواست عوض شدن رييس دانشگاه را كنند. تخلفاتي براي هر كدام از آنها هم اكنون مدارك متقن و مستندي در دست قم نيوز است.

اين مطلب گذشت و در گوشه اي از ذهن من باقي ماند تا اينكه چند روز قبل متوجه شدم جداي اين تخلفات،‌ رييس اين دانشگاه به طور خودسرانه در حال تك جنسيتي كردن دانشگاه نيز هست. در واقع با اين كار، دختران دانشجو در يكي از گروه هاي آزمايشي اصلي، ديگر در قم پذيرش نخواهند شد و بايد به شهرها و استان هاي اطراف بروند.

معلوم نيست به اين فرد چه ربطي دارد كه دانشگاه را سر خود و بدون مجوز شوراي گسترش تك جنسيتي كند!‌

خلاصه از حجم و تعداد تخلفات و دادن اطلاعات دروغ به رسانه ها توسط رييس اين دانشگاه، مخم سوت كشيد و به ستوه آمدم!

انشاء الله بعد از تعطيلي 15 خرداد،‌ با مستندات درباره اين دانشگاه خواهم نوشت و مداركي از تخلفات را منتشر خواهيم كرد تا شما هم مختان مثل نويسنده اين مطلب سوت بكشد، بلكه نهادهاي نظارتي دستي بجنبانند و وي را زودتر راهي استان خودش كنند،‌ آن هم با ماشين شخصي و راننده اي كه هزينه اش را دانشگاه به عنوان ماموريت حساب نكرده باشد!

مديرمسوول
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۰۹
کد مطلب: 13847
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


مهندس
Iran, Islamic Republic of
يك گزارش از سر در وبناي احداثي اين دانشگاه هم تهيه كنيد .. ازنامه دانشگاهيان جالب تر وپر ملات تر است...
یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
United States
واقعا از رفتارهای ریاست به ستوه امده ایم...ایشان با در نظر گرفتن منافع خود دانشگاه کوچک ما را مدیریت میکنند..خیلی سریع از مسولین مربوطه تقاضای نظارت جدی داریم
حامد
اگه یه مقدار ریز تر وارد مشکلات این دانشگاه بشید می فهمید که از زمان تاسیس این دانشگاه اون هم با وضعی که همه میدونند تا الان انقدر به به این دانشگاه بی توجهی شده که آدم احساس می کنه این دانشگاه رها شده به حال خودش
مینا
ریاست این دانشگاه برخی رشته های ارشد برای دختران را سلیقه ای حذف کرده و دختران را آواره شهرهای دور می کند خداوند جزایش را بدهد . حق دختران است که در شهر خود درس بخوانند. لطفا پی گیری نمایید
دانشجو دانشگاه قم
در حالی که اکنون بیشتر دانشگاه ها در حال افزایش پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد هستند ،دانشگاه قم در سال جاری و سال قبل پذیرش (دختران) در بسیاری از رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه را حذف کرده اند و دختران قمی را مجبور به ترک قم .
دانشگاه قم تنها دانشگاهی است که به این سرعت در حال تک جنسیتی شدن است خواهش میکنم پیگیری کنید تا این دانشگاه کلا پسرانه نشده است
.....
فکر کنم منظور مطلب دانشگاه صنعتی قم بوده نه دانشگاه قم/.../.
دانشجو
از قم نیوز عدالت جو خواستار پیگیری تغییر سرپرست دانشگاه صنعتی قم از طریق این رسانه هستیم.
qomy
باسلام و تشکر از اهمیت شما به بخش دانشگاه اول فکر کردم منظورتان دانشگاه پیام نور قم است بعد دیدم خیر پر از ابهام است اصلا متوجه منظورتان نشدم تا بتوانم کمکی به نویسنده داشته باشم