۰

لزوم ترویج فرهنگ زائرپذیری در قم

قم نیوز: مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: لازم است فرهنگ زائر پذیری در شهرهای زیارتی ایجاد شود و فرصت حضور زائران خارجی را طلایی و مغتنم شمرده شود.
لزوم ترویج فرهنگ زائرپذیری در قم
لزوم ترویج فرهنگ زائرپذیری در قم
به گزارش قم نیوز ابوالقاسم مقیمی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه گردشگری کلان شهرهای مذهبی ایران، اظهار کرد: این اقدام در راستای گرامیداشت ورود حضرت معصومه (س) به قم و روز قم با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری سه کلان شهر مذهبی انجام شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه در این تفاهم نامه ظرفیت‌های گردشگری قم، مشهد و شیراز مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: از قم به عنوان محلی برای عبور و به عنوان مبداء برای دیگر شهرها و شهرهای مشهد و شیراز نیز به عنوان مقصد مورد توجه است که می‌توان از این ظرفیت در گردشگری بهترین استفاده را کرد.

مقیمی با اشاره به ظرفیت حضور زائران عراقی و پاکستانی، بیان کرد: نباید از ظرفیت زائران عراقی و پاکستانی غافل شد و در این راستا باید به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی که این زائران دارند توجه داشت.
وی افزود: لازم است فرهنگ زائر پذیری ایجاد شود و فرصت حضور این زائران را طلایی و مغتنم بدانیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به برخی ظرفیت‌های گردشگری در قم، بیان کرد: کاروانسرای دیرگچین در قم از جمله اماکن گردشگری است که به کمتر به آن توجه شده است در حالی که از این کاروانسرا به عنوان مادر کاروانسراهای کشور یاد می‌شود.

انتهای پیام / 106
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 92807
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *