۰

شهر قم برای ساخت مسکن ملی ۶۳ هکتار بزرگتر شد

قم نیوز: شورای عالی شهرسازی با الحاق ۶۳ هکتار از اراضی شهرک قدس شهر قم به محدوده این شهر برای احداث طرح ملی مسکن موافقت کرد.
شهر قم برای ساخت مسکن ملی ۶۳ هکتار بزرگتر شد
شهر قم برای ساخت مسکن ملی ۶۳ هکتار بزرگتر شد
به گزارش قم نیوز شورای عالی شهرسازی اعلام کرد: این شورای عالی در جلسه ۵ آبان ۱۳۹۹‬ خود موضوع مغایرت اساسی «الحاق ۶۳ هکتار از اراضی دولتی به محدوده جهت تأمین اراضی مورد نیاز طرح اقدام ملی تولید مسکن» در مجاورت شرقی منطقه موسوم به شهرک قدس شهر قم به منظور اختصاص به مشمولان واجد شرایط از نیروهای مسلح مصوب در تاریخ ۲۷ اردیبهشت امسال در شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم را مورد بررسی قرارداد و با الحاق اراضی مذکور با ظرفیت جمعیت پذیری ۱۸ هزار و ۷۰۰ نفر به محدوده شهر قم موافقت کرد.

این شورای عالی می‌افزاید: ضروری است در سهم بندی واحدهای احداثی علاوه بر مشمولان واجد شرایط نیروهای مسلح در چارچوب تفاهم فی مابین وزارتین راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مشمولان واجد شرایط از سایر اقشار شهر قم نیز مد نظر قرار گیرند.

رئیس شورای شهر قم: الحاق ۶۳ هکتار به محدوده، غیر قانونی است

به گزارش خبرنگار مهر، این مصوبه در حالی است که عبدالله جلالی رئیس شورای شهر قم در جلسه شورای برنامه ریزی استان قم در ۲۷ اردیبهشت امسال، الحاق ۶۳ هکتار از اراضی شهرک قدس به محدوده شهر قم را غیر قانونی دانسته بود و با این مصوبه شورای برنامه ریزی استان قم که با پیگیری‌های اداره کل راه و شهرسازی استان به تصویب رسیده بود، مخالفت کرد.
انتهای پیام / 137
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۶
کد مطلب: 92794
برچسب ها: شهر قم شهرسازی قم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *