۰

پارکومترهای هوشمند در خیابان‌های قم نصب می‌شود

قم نیوز: معاون شهردار قم نحوه پرداخت در سیستم‌های جدید پارک حاشیه‌ای را تشریح کرد و گفت: پارک در حاشیه خیابان‌ها در نیم ساعت نخست رایگان بوده و بعد از نیم ساعت با نرخ جدید محاسبه می‌شود.
پارکومترهای هوشمند در خیابان‌های قم نصب می‌شود
پارکومترهای هوشمند در خیابان‌های قم نصب می‌شود
به گزارش قم نیوز عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت ساماندهی پارکینگ‌های حاشیه خیابان‌ها اظهار داشت: پارک در حاشیه خیابان‌ها یکی از خدماتی است که باید با قوانین و مقررات صحیح به‌صورت عادلانه مورداستفاده شهروندان قرار گیرد.

وی تغییر سیستم پارکومترها را یکی از برنامه‌های جدید شهرداری اعلام کرد و افزود: سیستم قدیم اجازه توزیع جای پارک را به‌صورت عادلانه بین شهروندان نمی‌داد و گاهی یک جای پارک به مدت یک روز اشغال می‌شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر لزوم جابه‌جایی جای پارک در معابر اصلی خیابان‌ها بیان کرد: باید جای پارک به‌صورت منظم و دریک زمان‌بندی مشخص جابه‌جاشده تا از ایجاد ترافیک و پارک دوبل در خیابان جلوگیری شود.

وی سیستم عملکرد پارکومترهای جدید را تشریح کرد و گفت: در سیستم‌های جدید پارک در نیم ساعت نخست رایگان بوده و با گذشتن از نیم ساعت هزینه به‌صورت اتوماتیک با تصویربرداری از پلاک ماشین ثبت می‌شود.

ذاکریان هزینه پارک در قم را کمترین نرخ در کشور دانست و ابراز کرد: با مصوبه جدید شورای اسلامی شهر و شورای عالی ترافیک کشور و همچنین شورای ترافیک استان، نرخ پارک حاشیه‌ای افزایش پیداکرده و به نرخ حقیقی آن نزدیک شده است.

وی از تکمیل خط‌کشی معابر و نصب سیستم‌های جدید در بعضی از خیابان‌ها خبر داد و تصریح کرد: در مرحله نخست خط‌کشی و نصب سیستم پارکومتر در خیابان بلوار محمدامین و خیابان صفاییه اجرایی می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم نحو پرداخت هزینه پارک را بیان و مطرح کرد: در سیستم جدید هزینه پارک از نیم ساعت دوم و به‌صورت الکترونیکی و با توجه به ثبت پلاک خودرو توسط دوربین‌های نصب‌شده، ثبت می‌شود.

وی سیستم جدید پارکومترها را عامل رونق اقتصادی معابر دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر به علت نرخ پایین پارک و نداشتن زمان، جای پارک معمولاً توسط صاحبان مغازه‌ها اشغال‌شده و جابه‌جایی پارک در طول خیابان انجام نمی‌شود.

ذاکریان از اجرای این سیستم در کلان‌شهر مشهد خبر داد و ادامه داد: این سیستم برای نخستین بار در شهر مشهد اجرایی شده و با رفع ایرادات و نواقص سیستم در شهر قم به‌عنوان سومین کلان‌شهر نصب می‌شود.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۲
کد مطلب: 92278
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *