۰

لایحه تقسیم کرایه برای سوار شدن سه نفر در تاکسی به شورای شهر قم ارسال شد

قم نیوز: مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهرداری قم گفت: در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش تعداد مسافران لایحه تقسیم کرایه برای سوارشدن سه نفر در تاکسی تقدیم شورای شهر قم شد.
لایحه تقسیم کرایه برای سوار شدن سه نفر در تاکسی به شورای شهر قم ارسال شد
لایحه تقسیم کرایه برای سوار شدن سه نفر در تاکسی به شورای شهر قم ارسال شد
به گزارش قم نیوز امیر یزدی با اشاره به تمهیدات لازم در شرایط کرونایی در حوزه حمل‌ و نقل عمومی شهری اظهار داشت: بر اساس اعلام آمار اولیه بیش از 27 درصد از انتقال ویروس کرونا مرتبط با حمل‌ و نقل عمومی است، به همین دلیل از ابتدای شیوع کرونا ناوگان اتوبوسرانی تعطیل شد و تاکسی‌رانی محدودیت‌هایی را اعمال کرد.

وی با بیان اینکه در این شرایط کرونایی نمی‌توان زندگی را تعطیل کرد خاطرنشان کرد: از 10 خردادماه ناوگان اتوبوسرانی فعال شد و همچنین تا 50 درصد تاکسی‌رانی فعالیت خود را از سر گرفت.

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی و سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قم ابراز کرد: ضدعفونی کردن ناوگان حمل‌ و نقل در سطح اتوبوس و تاکسی‌ها از همان ابتدا  بر اساس پروتکل‌های دانشگاه علوم پزشکی و ستاد ملی مورد توجه قرار گرفت و باز بودن شیشه‌ها مورد تأکید است.

وی ادامه داد: زدن ماسک توسط رانندگان از همان ابتدای شیوع کرونا مورد توجه قرار گرفت و با وجود اینکه ماسک بسیار کم بود با همکاری سپاه علی ابن ابیطالب در تأمین ماسک با مشکلات کمتری مواجه شدیم، ضمن اینکه سپاه در طرح معیشت رانندگان و تهیه ضدعفونی‌ کننده‌ها بسیار همراهی داشتند.

یزدی با تأکید بر  اینکه در حال حاضر ضدعفونی اتوبوس‌ها به‌طور شبانه‌روزی انجام می‌شود و امکاناتی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم، یادآور شد: تجهیزاتی در حال خرید است تا به‌صورت بخار در داخل اتوبوس‌ها روند ضدعفونی انجام شود.

 وی افزود: قرار است به‌زودی تجهیزات لازم را در جهت ضدعفونی به‌ صورت بخار از ستاد پدافند شهرداری تحویل بگیریم تا با ساماندهی بهتری وضعیت اتوبوس‌ها در مناطق مختلف انجام شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی و سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قم گفت: در تاکسی باید سه نفر مسافر باشند و برای اینکه راننده متضرر نشود فکری به حال کرایه نفر چهارم شود، در این باره در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش تعداد مسافران لایحه تقسیم کرایه برای سوارشدن سه نفر در تاکسی تقدیم شورای شهر قم شد.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 92065
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *