۰

اعمال محدودیت‌های ویژه کنترل کرونا به مدت یک هفته در قم

قم نیوز: استاندار قم گفت: محدودیت‌های کرونایی قم به مدت یک هفته در مرحله اول اجرا می‌شود و چنانچه وضعیت قرمز کرونایی ادامه داشته باشد برای هفته بعد نیز تمدید خواهد شد.
اعمال محدودیت‌های ویژه کنترل کرونا به مدت یک هفته در قم
اعمال محدودیت‌های ویژه کنترل کرونا به مدت یک هفته در قم
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه از سر گرفتن محدودیت‌های کرونایی به دلیل وضعیت وخیم استان و القای حس عادی انگاری و بی‌تفاوتی نسبت به ویروس کرونا گریزناپذیر است، گفت: محدودیت‌های کرونایی قم به مدت یک هفته در مرحله اول اجرا می‌شود و درصورتی‌که وضعیت ادامه داشته باشد برای هفته بعد از آن هم تداوم خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه امروز آموزش در مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و سایر موسسات آموزشی همچنان به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد، گفت: آموزشگاه های آزاد، آموزشگاه های فنی و حرفه ای و زبان سراها در این مدت تعطیل و یا به صورت غیر حضوری فعالیت خواهند کرد.

استاندار قم افزود: آموزش و پرورش نیز مکلف است در این مدت، مدارس را برای آموزش های حضوری با اجرای صحیح دستورالعمل های بهداشتی آماده کند.

وی گفت: تمام رستوران ها، اغذیه فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها، کباب سراها و جگری ها هم فقط به صورت بیرون بر فعالیت خواهند کرد .

سرمست افزود: گیم نت ها، محل های بازی سرپوشیده، استخرهای شنا، سالن های ورزشی سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی تعطیل و آزمون‌های مجامع امور صنفی، غیر صنفی و همایش‌ ها لغو شده است.

وی افزود: برگزاری مراسم در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا، حرم مطهر حضرت معصومه (س) ، بقاع متبرکه و مسجد مقدس جمکران و همچنین  برپایی هر گونه ایستگاه‌های صلواتی، موکب‌ها و توزیع نذورات هم ممنوع است.

سرمست با اشاره به تدابیر استان در هفت ماه گذشته برای حفظ سلامت مردم و جلوگیری از آسیب دیدن اقتصاد و امنیت گفت: براساس ارزیابی ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند در موج اول و دوم کرونا در قم در کنار تامین کالاهای اساسی و عدم توقف چرخ اقتصاد کاملا مطلوب بوده است.

وی با اشاره به نقش موثر گروه‌های جهادی و مردمی، هیات‌های مذهبی و خیرین سلامت در کنترل موج اول و دوم کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا در قم اقدامات ارزنده‌ای برای تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های نیمه‌کاره مانند بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) و بیمارستان مادر انجام شده است.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۰
کد مطلب: 91694
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *