۰

استفاده از فناوری اطلاعات برای حساس کردن مردم نسبت به کرونا

قم نیوز: مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم گفت: استفاده از تکنولوژی و فناوری اطلاعات در مدیریت تجمعات ضروری است و باید حساسیت مردم را نسبت به کرونا افزایش داد.
نیازمند استفاده از فناوری اطلاعات برای حساس کردن مردم نسبت به کرونا هستیم
نیازمند استفاده از فناوری اطلاعات برای حساس کردن مردم نسبت به کرونا هستیم
به گزارش قم نیوز مهدی متقیان با اشاره به اهمیت استفاده از مشارکت مردم در حوزه تشدید نظارت‌ها برای مقابله با کرونا اظهار داشت: نظارت‌هایی که پیرامون جلوگیری از کرونا در جامعه داریم متمرکز بر نهادهای دولتی و وابسته به دولت است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم افزود: اگر مردم را در نظارت‌ها درگیر نکنیم، نتیجه مثبتی ندارد، گاهی کارمندان از ادارات مختلف عنوان می‌کنند که با وجود اینکه بیمار هستیم، مدیران خواستار حضور اجباری در اداره هستند.

وی با بیان اینکه ما به‌عنوان مدیر نمی‌دانیم این دغدغه‌ها را با چه کسانی مطرح کنیم و چه کسانی با آن برخورد کنند ابراز کرد: دسترسی مردم و مدیران که بهره‌برداران اصلی امنیت مباحث بهداشتی هستند به‌نوعی قطع است و با تکنولوژی روز سیستماتیک نشده است.

متقیان خاطرنشان کرد: در این شرایط پیشنهاد می‌شود از تکنولوژی و فناوری اطلاعات در مدیریت جمعیت‌های انبوه استفاده کنیم چرا که استفاده از تکنولوژی و فناوری اطلاعات در مدیریت تجمعات ضروری است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم یادآور شد: امروز مخابرات این امکان را داشته که در نقاطی که براساس موبایل‌ها تعدادی افراد زیادی تجمع کرده‌اند به این افراد پیامک‌های هشداری داده شود، چنین فرآیندی تاثیر دارد و اینکه مردم بدانند رصد می‌شوند و امور آن‌ها پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر صرفاً در قالب توصیه باشد و رعایت پروتکل‌ها دائم از تلویزیون گفته شود با شرایط عادی انگاری در جامعه نتیجه‌ای نمی‌گیریم گفت: از این ‌رو باید بهره‌گیری از فناوری اطلاعات را در دستور کار ستاد مقابله با کرونا قرار دهیم و در مباحث فناوری و مخابرات و شرکت‌های زیرساخت کمک کنند تا به نتیجه مثبتی در دو ماه آینده برسیم.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 91675
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *