۰

1350 ناشر در استان قم فعالیت می‌کنند

قم نیوز: رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان استان قم گفت: ۱۳۵۰ ناشر و بیش از ۲۰۰ کتاب‌فروش در استان قم فعالیت می‌کنند ولی نیمی از ناشران به خاطر وضعیت کرونا فعالیت کمتری دارند.
۱۳۵۰ ناشر در استان قم فعالیت می‌کنند/ بازار نشر به دلیل کرونا با رکود شدیدی روبه‌رو شده است
۱۳۵۰ ناشر در استان قم فعالیت می‌کنند/ بازار نشر به دلیل کرونا با رکود شدیدی روبه‌رو شده است
به گزارش قم نیوز حمید خرمی اظهار داشت: کتاب همواره در اولویت آخر زندگی مردم بوده است و با توجه  به شرایط کرونا بازار نشر با رکود شدیدی روبرو شده است.

وی افزود: دوستانی که در نشر الکترونیک فعالیت دارند نسبت به فروش کتاب رضایت بیشتری دارند، از طرح تابستانه کتاب استقبال خوبی شد ولی پس‌ از آن متأسفانه کتاب درسی توسط آموزش‌وپرورش توزیع شد و رکود بسیار بدی برای کتاب‌فروشان ایجاد شد.

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان استان قم بیان کرد: با توجه به اینکه آموزش مدارس مجازی شده است دانش آموزان کمتر به سراغ کتاب و دفتر می‌روند و این موضوع دست‌به‌دست یکدیگر داده و  حوزه نشر با رکود بیشتری روبرو شده است.

خرمی عنوان کرد:1350 ناشر و بیش از 200 کتاب‌فروش در استان قم فعالیت می‌کنند ولی نیمی از ناشران به خاطر وضعیت کرونا فعالیت کمتری دارند.

وی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از فعالان عرصه نشر و کتاب تصریح کرد: همه فروشگاه‌ها و ناشران به تعداد پرسنل در سایت کارا معرفی و ثبت‌نام کردند و بابت هر کارمند 16 میلیون تومان وام دریافت می‌کنند.

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان استان قم ادامه داد: وزارت آموزش‌وپرورش باید به وظیفه ذاتی خود عمل کند و توزیع کتاب درسی را به دست بخش خصوصی بسپارد چون رکود بسیار بد و نارضایتی بسیار شدیدی در سطح جامعه ایجادشده است.

خرمی گفت: با توجه به اصل 44 قانون اساسی، آموزش‌وپرورش سال آینده ثبت‌نام کتاب را بر عهده بخش خصوصی بگذارد و کتاب درسی توسط کتاب‌فروش توزیع شود.

وی خاطرنشان کرد: کتاب درسی هرسال در شهریور توزیع می‌شد و در طول سال کتاب در بازار وجود داشت ولی با توجه به اقدام آموزش‌وپرورش بازار سیاه ایجاد و دانش آموزان برای تهیه کتاب با مشکل روبرو می‌شوند.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 91634
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *