۰

ادامه عملیات اجرایی سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی بوستان ولایت

قم نیوز: مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: بخش قابل توجهی از بوستان 230 هکتاری ولایت به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شده و به زودی فاز یک شهری این بوستان به بهره برداری خواهد رسید.
ادامه عملیات اجرایی سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی بوستان ولایت
ادامه عملیات اجرایی سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی بوستان ولایت
به گزارش قم نیوز پیام جوادیان گفت: ادامه عملیات اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در عرصه بوستان بزرگ ولایت به مساحت ۱۰ هکتار آغاز شده است و به زودی فاز یک شهری این بوستان در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با توجه به محدویت‌هایی در بخشی از بوستان برای تحت پوشش قراردادن آبیاری تحت فشار، تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ هکتار از این مجموعه تحت پوشش آبیاری تحت فشار است و موقعیت بستر و وجود آب های زیرسطحی در بخشی از این عرصه، در کاشت گونه‌های گیاهی محدودیت‌هایی را ایجاد کرده است که در این بخشها از گونه های شورپسند استفاده کرده‌ایم و در آینده به صورت دیم نگهداری خواهد شد.

جوادیان درختکاری این مجموعه در جهت کنترل ریزگردها را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: این بوستان می‌تواند از گرد و غبار ناشی از وزش بادهای شمال شرق و شرق قم که از کویر مرکزی و دریاچه حوض سلطان نشات می‌گیرد جلوگیری نماید و نقش موثری در کنترل آلودگی‌ها و اکوسیستم شهری داشته باشد.

وی در ادامه گفت: این پارک که در مسیر بزرگراه شمال به جنوب کشور و شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان قرار گرفته و می‌تواند پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری و خدمات دهی به زائرین و مجاورین حرم کریمه اهل بیت (س)باشد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب: 91563
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *