۰

مراکز غیرمجاز جمع‌آوری پسماند و ضایعات در قم ساماندهی می‌شوند

قم نیوز: شهردار قم از ساماندهی مراکز غیرمجاز جمع‌آوری پسماند و ضایعات در قم خبر داد و گفت: هیچ‌کس اجازه حضور در درب منازل را برای جمع‌آوری زباله نداشته و نباید شاهد تردد این افراد در شهر باشیم.
مراکز غیرمجاز جمع‌آوری پسماند و ضایعات در قم ساماندهی می‌شوند
مراکز غیرمجاز جمع‌آوری پسماند و ضایعات در قم ساماندهی می‌شوند
به گزارش قم نیوز سید مرتضی سقاییان‌نژاد با تأکید بر لزوم شناسنامه‌دار شدن مراکز غیرمجاز جمع‌آوری زباله اظهار داشت: امروز جمع‌آوری غیرمجاز زباله یکی از آسیب‌های شهر قم است.

وی با اشاره به شناسایی بیش از 700 مرکز غیرمجاز جمع‌آوری زباله در شهر قم افزود: تعداد 301 مرکز در هسته مرکزی شهر قرار داشته و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده باید هر چه سریع‌تر به بیرون از شهر انتقال پیدا کنند.

شهردار قم کاهش لایحه تعرفه بهای خدمات سازمان مدیریت پسماند و تعدیل بهای صدور مجوز بهره‌برداری مرکز دریافت پسماند خشک خارج از سرویس سایت البرز را عاملی تشویقی برای ساماندهی این مراکز دانست و تأکید کرد: مهم‌ترین مسئله برای شهرداری شناسنامه‌دار شدن این مراکز است.

وی کاهش ناهنجاری‌ها و فعالیت‌های غیرقانونی را دومین مسئله در ساماندهی این مراکز عنوان کرد و گفت: امروز زباله به‌عنوان طلای کثیف عامل بسیاری از فعالیت‌های غیرقانونی و مجرمانه در شهر شده است.

 سقاییان نژاد حضور زباله گردها را در خیابان‌ها و کوچه موردبررسی قرارداد و بیان کرد: هیچ‌کس اجازه حضور در درب منازل را برای جمع‌آوری زباله  نداشته و نباید شاهد تردد این افراد در شهر باشیم.

وی در پایان خواستار همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط برای ساماندهی این مراکز شده و خاطرنشان کرد: 301 مرکز جمع‌آوری زباله شناسایی‌شده در رینگ هسته مرکزی شهر باید از محدوده شهر خارج‌شده و به سایت البرز یا مکانی مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی و اداره محیط‌زیست انتقال پیدا کنند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 91545
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *