۰

حرکت دسته‌جات عزاداری و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام محرم در قم ممنوع است

قم نیوز: مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: حرکت دسته‌جات و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در قم ممنوع است.
حرکت دسته‌جات عزاداری و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام محرم در قم ممنوع است
حرکت دسته‌جات عزاداری و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام محرم در قم ممنوع است
به گزارش قم نیوز محسن اروجی امروز در جلسه مدیریت بحران استان در سالن کرامت استانداری، دستورالعمل‌های اعلام‌شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به استان‌ها پیرامون عزاداری ماه‌های محرم و صفر را موردتوجه قرارداد و اظهار داشت: از تاریخ 16 مردادماه این دستورالعمل‌ها به استان‌ها اعلام‌شده و سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان مسئول اجرای مصوبات و دستورالعمل تعیین شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم افزود: در این خصوص، جلساتی با سازمان تبلیغات اسلامی و معاون سیاسی امنیتی استاندار داشتیم که در آن کل دستورالعمل را برای اعضا تبیین کردیم، تبیین و تشریح چارچوب کلی دستورالعمل انجام‌شده و باید ادامه داشته باشد چراکه اقناع‌سازی این دستورالعمل دستور مهمی است که باید انجام شود.

وی با اشاره به تشکیل جلسات کارگروه استانی مبارزه با بیماری کرونا متناسب با کارگروه ملی گفت: مقرر شد پیوست اطلاع‌رسانی و اقناع‌سازی و مسائل مختص قم مثل دیدار با علما و گرفتن مطالبشان در خصوص برگزاری عزاداری ماه محرم در دستور کار قرارگرفته و انجام شود.

اروجی تأکید کرد: هماهنگی با اداراتی مثل آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان و شهرداری انجام شد که فضاهای باز را در اختیار هیئات قرار دهند، همچنین در ایام محرم کمیته نظارت، نظارت‌های خود را بر هیئات مذهبی تشدید خواهد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم از ممنوعیت حرکت دسته‌جات و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خبر داد و گفت: در این دستورالعمل اطلاع‌رسانی صداوسیمای مرکز قم و جلوگیری از انجام مصاحبه‌های متعدد و پراکنده تأکید شده که باید انجام شود.

وی در پایان با اشاره به قرارگرفتن شرایط استان در وضعیت قرمز کرونایی اظهار کرد: با توجه به این وضعیت، شیوه نام‌ها را هفته گذشته مرکز بهداشت قم فرستاده بود که به‌تمامی ادارات و دستگاه‌های استان ارسال شد.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۸
کد مطلب: 90789
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *