۰

آیت الله علوی گرگانی: جریان غدیر خم سبب ابقای دین پیامبر (ص) شد

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه جریان غدیر خم سبب ابقای دین پیامبر (ص) شد، گفت: این عید بزرگ عید الله الاکبر است، موضوع غدیر در مبانی اسلام از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است که باید برای ترویج و تبیین این عید بزرگ اهتمام داشته باشیم.
آیت الله علوی گرگانی: جریان غدیر خم سبب ابقای دین پیامبر (ص) شد
آیت الله علوی گرگانی: جریان غدیر خم سبب ابقای دین پیامبر (ص) شد
به گزارش قم نیوز آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار جمعی از مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به جایگاه مساجد اظهار داشت: همه حرکت های جهادی و جنگی صدر اسلام از مساجد آغاز شد.

وی با تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت عظیم مساجد افزود: مساجد نقطه مرکزی و کانون حرکت های بزرگ در اسلام بوده است، از این رو باید نقش این اماکن مقدسه را در تحولات جامعه پررنگ تر کنیم.

مرجع تقلید شیعیان ضمن تبریک عید سعید غدیر با اشاره به اهمیت این روز بزرگ بیان کرد: بر اساس روایات این عید بزرگ عید الله الاکبر است، موضوع غدیر در مبانی اسلام از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است که باید برای ترویج و تبیین این عید بزرگ اهتمام داشته باشیم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: در اسلام روزی بزرگ تر از روز عید غدیر خم وجود ندارد، از این جهت دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی است، جریان غدیر خم سبب ابقای دین پیامبر اکرم(ص) شد.

آیت الله علوی گرگانی ادامه داد: مسئولان جوانان و نوجوانان را برای جذب شدن به مساجد مورد تشویق قرار دهند، جوانانی که برای رشد و ارتقای جایگاه مساجد زحمت می کشند اجر و پاداش زیادی دارند.

وی با بیان اینکه مسجد خانه خداوند است و نباید در آن مسائلی مطرح شود که مردم در آن از یاد خداوند غافل شوند، خاطرنشان کرد: ضرورت مسجد محوری در امور مختلف باید مورد توجه باشد، متأسفانه گاهی شاهد هستیم که موضوعاتی در مساجد مطرح می شود که سنخیتی با هویت این اماکن مقدس ندارد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 90706
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *