۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی قم تاکید کرد:

هدایت نذورات سید الشهدا (ع) به سمت اطعام نیازمندان

قم نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی قم گفت : هدفمندی نذورات سیدالشهدا (ع) برای اطعام نیازمندان قم یکی از رویکردهای مهم در ایام محرم و صفر است.
هدایت نذورات سید الشهدا (ع) به سمت اطعام نیازمندان
هدایت نذورات سید الشهدا (ع) به سمت اطعام نیازمندان
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی ظهر شنبه در نشست خود با خبرنگاران به مناسبت نزدیکی به ماه محرم که در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد بیان کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا، ابلاغیه‌هایی را در جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری آئین سوگواری در مساجد و حسینیه‌ها صادر کرده است و ما ملزم به رعایت آن در برگزاری اجتماعات مردمی هستیم.

به گفته وی، اگر شهروندان خود را ملزم به رعایت بهداشت عمومی کنند در شرایط سفید قرار می‌گیریم و بسیاری از محدودیت‌ها در برگزاری آئین سوگواری‌ها رفع می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با اشاره به توجه ویژه مردم به توزیع نذورات در مراسم‌های عزاداری سیدالشهدا (ع) گفت: یکی از رویکردهای مهم در ایام محرم و صفر، هدفمندی نذورات سیدالشهدا (ع) در جهت اطعام نیازمندان قم است

عزت زمانی افزود: در این شرایط سخت کرونایی، می‌توان با توزیع نذورات میان نیازمندان، بخشی از مشکلات معیشتی آن‌ها را رفع کرد، همان‌طور که امسال در قرارگاه‌های مردمی چندین میلیارد تومان مشارکت‌های نقدی و غیر نقدی در حمایت از محرومین و اقشار آسیب‌پذیر داشته‌اند و همین رویه می‌تواند در کنار نذورات و پذیرایی از سوگواران و عزاداران حسینی اتفاق بیفتد، البته در این زمینه سامانه‌ای نیز طراحی‌شده است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت اصول بهداشتی در همه مراسم گفت: در سال جاری وضعیت بهداشتی مساجد و حسینیه‌ها به‌شدت کنترل می‌شود، همچنین محدودیت در حضور هیئت‌های مذهبی در حرم حضرت معصومه (س) و بقعه‌های متبرک داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در ادامه بر مراقبت از نفوذ جریان‌هایی که بدنبال تحریف عزاداری‌ها هستند تاکید کرد و افزود: دشمن در تلاش است با فروپاشی خانواده و تهاجم فرهنگی به اهداف خود برسد اما باید با استفاده از مکتب سیدالشهدا (ع) مانع از جریان تحریف و تحقق اهداف دشمن شویم.

عزت زمانی به نقش رسانه‌ها در ارتقای فرهنگ عمومی و حساسیت مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام سوگواری محرم و صفر اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و ارتقای فرهنگ عمومی در جهت رعایت شیوه‌نامه بهداشتی و ضرورت استفاده از ماسک دارند تا بتوان شرایط را عادی کرد، به‌ویژه اینکه بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب، حفظ سلامت مردم جز اولویت‌های مهم باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه احیای مناسک دینی و شعائر مذهبی، جزئی از وظایف شیعی و از مؤلفه‌های مهم در حوزه سلامت معنوی و حفظ جامعه از آسیب‌هاست گفت: شهروندان باید در جهت برگزاری این شعائر مذهبی و دینی در ایام محرم و صفر، در خصوص مقابله با کرونا نیز مشارکت داشته باشند و آن را جزئی از وظایف مهم خود بدانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بیان کرد: سالم سازی محیط مساجد و حسینیه‌ها و هم‌چنین نظارت بر روند تولید و توزیع ماسک از طریق قرارگاه‌های مردمی و ارسال آن به عزاداران حسینی در ایام محرم اهمیت دارد.

گفتنی است؛ در استان قم یک هزار و ۷۰۰ هیئت مذهبی فعالیت دارند.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۳
کد مطلب: 90618
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *