۰

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبری: دشمنان به شکست تحریم ها علیه ملت ایران معترف هستند

قم نیوز: معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: دشمنان ادعا می‌کنند تحریم ها با هدف تسلیم شدن جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته‌ و معترف‌اند سیاستی شکست‌خورده است.
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبری: دشمنان به شکست تحریم ها علیه ملت ایران معترف هستند
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبری: دشمنان به شکست تحریم ها علیه ملت ایران معترف هستند
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام محسن قمی عصر امروز در  نشست اداری هیئت رئیسه المصطفی با نمایندگان خارج از کشور که در ساختمان ستادی المصطفی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از برکات ارزشمند انقلاب اسلامی جامعه المصطفی است.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تقدیر از فعالیت های المصطفی افزود: مقام معظم رهبری نسبت به فعالیت های این مرکز اشراف دارند و بارها از روند کلی فعالیت‌های جامعه المصطفی ابراز رضایت کرده‌اند.

قمی بیان کرد: وظیفه جامعه المصطفی در چارچوب دیدگاه مقام معظم رهبری گفتمان‌سازی است، این نهاد علمی پشتوانه هزارساله حوزه‌های علمیه را با خود دارد و از تجربیات انقلاب اسلامی و هیئت امنا و مدیرانی دلسوز و مدبر بهره‌مند است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: از نظر مقام معظم رهبری برای تحقق اهداف فرهنگی در عرصه بین‌الملل چهار مرحله باید مد نظر قرار گیرد: مرحله نخست  واژه‌سازی است و اینکه ما چه حرفی برای گفتن در عرصه بین‌المللی داریم، واژه‌سازی باید به کوشش نخبگان صورت بگیرد که نمونه این امر، خلق واژه اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری یا جمهوری اسلامی توسط امام خمینی(ره) است.

گفتمان‌سازی معارف ناب اسلامی از جمله  وظایف جامعه المصطفی است

وی با بیان اینکه یکی از وظایف جامعه المصطفی، گفتمان‌سازی معارف ناب اسلامی است تا به مطالبه تبدیل شود،افزود: طلاب جامعه  المصطفی در کشورهای مختلف، مروج مبانی اسلام ناب هستند، در این عرصه رسانه‌ها، نخبگان و نهادهای بین‌المللی نقش بارزی دارند.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: شرایط تحریم، سختی‌ها و فرصت‌هایی را برای ما فراهم آورده است که باید مد نظر قرار دهیم، هر جا که دشمن عناد و دشمنی خود، همچنین تحریم های ظالمانه ای را علیه ملت آگاه ایران و نظامی اسلامی ما اعمال کرد، مسیرهای جدیدی از پیشرفت و ترقی برای ما گشوده شد.

وی با اشاره به برنامه های شوم دشمن گفت: دشمنان ادعا می‌کنند که تحریم‌ها سخت ترین تحریم‌های تاریخ بشر هستند که با هدف تسلیم شدن جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته‌اند و معترف‌اند سیاستی شکست‌خورده است و نتوانسته‌اند در اهداف و آرمان‌های نظام و ملت خللی وارد کنند.

قمی افزود: جامعه المصطفی یکی از مولودهای مبارک انقلاب اسلامی ایران است، ادامه داد: گفتمان‌سازی باید مورد تاکید باشد، یعنی سخن بارها تکرار شود تا به باور عمومی تبدیل شود، باید این مفاهیم با زبان صحیح علمی و منطقی و با بهره‌گیری از شرایط منطقه‌ای بازگو شود تا به مطالبه عمومی تبدیل شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم و خطوط ترسیمی مقام معظم رهبری، یکی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله پیچ تاریخی مورد اشاره مقام معظم رهبری که خود را روز به روز بیشتر نمایان می کند به شکلی که زیر پوست جامعه بشری اتفاقی در حال رخ دادن است.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۹
کد مطلب: 90548
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *