۰

470 میلیارد تومان برای درمان مردم قم هزینه شده است

قم نیوز: مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم گفت: در یک سال گذشته ۴۷۰ میلیارد تومان برای مردم قم هزینه شده است.
۴۷۰ میلیارد تومان برای درمان مردم قم هزینه شده است
۴۷۰ میلیارد تومان برای درمان مردم قم هزینه شده است
به گزارش قم نیوز داوود علیمحمدی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران  که به  مناسبت هفته تأمین اجتماعی برگزار شد به ارائه گزارشی از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی عددی بالغ‌بر 470 میلیارد تومان در سال 98 برای هزینه درمان بیمه‌شدگان در شهر قم هزینه کرده است.

وی تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه در یک سال گذشته را 5 میلیون مراجعه عنوان کرد و افزود: با توجه به مراجعات انجام‌شده هزینه پرداخت‌شده به بیمارستان‌های طرف قرارداد تأمین اجتماعی عددی بالغ‌بر 300 میلیارد تومان بوده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم تعداد بیماران مراجعه‌کننده به بیمارستان امام رضا(ع) را نیز اعلام و تصریح کرد: در طول یک سال گذشته 61 هزار نفر به بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه مراجعه کرده‌اند که مراجعه  11 هزار و 500 نفر به بیمارستان امام رضا (ع) بوده است.

وی عملکرد بیمارستان امام رضا(ع) را در دوران کرونا بسیار موفق ارزیابی کرد و گفت: بیمارستان امام رضا(ع) بعد از بیمارستان فرقانی و کامکار سومین بیمارستانی بود که با تمام ظرفیت در اختیار بیماران کرونایی قرارگرفته و عملکردی بسیار مثبت در کشور و دنیا ثبت کرده است.

علیمحمدی ‌روند نوبت‌دهی را نیز تشریح و بیان کرد: نوبت‌دهی‌ها در بیمارستان امام رضا (ع) به‌صورت سامانه تلفنی، اینترنتی و برای بازنشستگانی که امکان استفاده از دو مورد قبل را ندارند به‌صورت حضوری انجام می‌شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان  قم خود را امانت‌دار پول مردم خواند و تأکید کرد: تصمیم‌گیری‌ها بر اساس مصلحت و ارائه خدمات بهتر اتخاذشده و به‌زودی 2 هزار تخت نیز درمجموع به ظرفیت درمانی قم اضافه می‌شود.

وی از حذف تمدید تاریخ اعتبار دفترچه‌های تأمین اجتماعی به‌صورت حضوری خبر داد و مطرح کرد: تمدید تاریخ اعتبار دفترچه‌ها به‌صورت 6 روش انجام‌شده و یکی از مشکلات بیمه‌شدگان عدم لینک سازمان تأمین اجتماعی با دانشگاه علوم پزشکی است که در حال رفع آن هستیم.

علیمحمدی در پایان همچنین از پرداخت بدهی تأمین اجتماعی به بیمارستان‌های تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی نیز خبر داد و گفت: 60 درصد بدهی تأمین اجتماعی با سایر سازمان‌ها و مراکز طرف قرارداد با تأمین اجتماعی نیز تا اسفند 98  تسویه شده است.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب: 90079
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *