۰

انتقاد از عدم تخصیص جرائم رانندگی؛نصب دوربین‌های نظارتی در قم متوقف‌شده است

قم نیوز: معاون شهردار قم از توقف عملیات هوشمند سازی و نصب دوربین‌های نظارتی در سال ۹۹ خبر داد و گفت: متأسفانه در سال ۹۸ از جریمه‌ای که از شهروندان در قم دریافت شده هیچ مبلغی به شهرداری پرداخت‌نشده است.
انتقاد از عدم تخصیص جرائم رانندگی؛نصب دوربین‌های نظارتی در قم متوقف‌شده است
انتقاد از عدم تخصیص جرائم رانندگی؛نصب دوربین‌های نظارتی در قم متوقف‌شده است
به گزارش قم نیوز عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت نظارت در حوزه مدیریت حمل‌ونقل و ترافیک شهری اظهار داشت: نصب دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف یکی از راه‌های مؤثر در کاهش تصادفات شهری است.

وی با ابراز خرسندی از عملکرد شهرداری در اجرای سامانه هوشمند سازی در شهر قم افزود: در سال گذشته با نصب و راه اندازه 110 دوربین ثبت تخلف، نظارتی و تردد شمار تحول بزرگی در حوزه نظارت هوشمند ترافیک در شهر قم اتفاق افتاد و تعداد دوربین‌های فعال در سطح شهر به عدد 200 رسیده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم کاهش تصادفات منجر به فوت را در سال 98 موردتوجه قرار داد و تأکید کرد: نصب و راه‌اندازی دوربین‌ها نظارتی در سطح شهر سبب کاهش چشمگیر و حتی 100 درصدی تصادفات منجر به فوت در بعضی از محورها شده است.

وی ادامه داد: نصب و راه‌اندازی دوربین‌های ثبت سرعت و ثبت تخلف بلوار آینده الله بروجردی در کمتر از چهار ماه توانست تصادفات منجر به فوت را تا 100 درصد و تصادفات جرحی و خسارتی را تا بیش از 99 درصد کاهش دهد.

ذاکریان در ادامه از توقف اجرای سامانه هوشمند سازی در شهر قم خبر داد و یادآور شد: یکی از راه‌های تأمین اعتبار موردنیاز برای خرید دوربین‌ها اختصاص 42 درصد از درآمد حاصل از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی به شهرداری است.

وی با گلایه از عدم تخصیص سهم شهرداری از تخلفات راهنمایی و رانندگی اضافه کرد: متأسفانه در سال 97 از 9 میلیارد تومان جریمه‌ای که از شهروندان در قم دریافت شده تنها 200 میلیون تومان و در سال 98 هیچ مبلغی به شهرداری پرداخت‌نشده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم هوشمند سازی سیستم‌های نظارتی را نیازمند اعتبارات ویژه دانست و تأکید کرد: شهرداری قادر به پرداخت هزینه سنگین سامانه هوشمند سازی نبوده و باید دولت نسبت به اصلاح فرایند اختصاص سهم شهرداری از اخذ تخلفات راهنمایی و رانندگی اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۹
کد مطلب: 90071
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *