۰

350 طرح اشتغال روستایی در قم در سال 99 اجرایی می‌شود

قم نیوز: مدیر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان قم گفت: در سال جاری ۳۵۰ طرح اشتغال روستایی ویژه ۱۰۰۰ نفر در قم مصوب شده است.
۳۵۰ طرح اشتغال روستایی در قم در سال ۹۹ اجرایی می‌شود
۳۵۰ طرح اشتغال روستایی در قم در سال ۹۹ اجرایی می‌شود
به گزارش قم نیوز حسن عندلیب امروز در دومین جلسه کمیته اقتصادی،اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قم در تالار امام رضا(ع) فرمانداری اظهار داشت: در زمینه اشتغال روستایی می‌توانیم پروژه‌هایی را با همراهی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حمایتی چون کمیته امداد به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه این ستاد در جهت اشتغال خرد، فعالیت‌های گسترده‌ای در سطح استان و روستاهای قم بر عهده دارد، افزود: در استان قم، ظرفیت‌های فراوانی در خصوص اشتغال روستایی از طریق شرکت‌های تعاونی وجود داشته که هنوز به‌طور کامل از آن استفاده‌نشده و خلأهایی وجود دارد.

مدیر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان قم اضافه کرد: روستائیان در قالب شرکت تعاونی می‌توانند سرمایه‌گذاری بیشتر و اشتغال فراوان‌تری به وجود بیاورند که در قم مغفول مانده است.

وی با اشاره به طرح‌های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی امام در قم خاطرنشان کرد: در طرح مصوب سال 98، تعداد 300 طرح و 340 نفر اشتغال‌زایی تعریف شد که در اهلیت سنجی برای روستاها، 925 نفر اشتغال برای 390 طرح مورد بررسی قرار گرفتند.

عندلیب عنوان کرد: در این میان 245 طرح نهایی و وام مورد مصوب پرداخت شد که حجم سرمایه‌گذاری 90 میلیارد ریال و 741 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بود، اگرچه برنامه ما برای 300 طرح بود اما شیوع کروناویروس در پایان سال گذشته مشکلاتی را در جهت اشتغال به وجود آورد و موجب شد طرح به‌طور کامل محقق نشود.

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری 350 طرح اشتغال روستایی ویژه 1000 نفر در قم مصوب شد که عمدتاً مشاغل خرد و جدا از فعالیت شرکت‌های تعاونی است، گفت: از این 350 طرح، 53 نفر از سال قبل در جهت دریافت وام جامانده بودند که به بانک معرفی شدند و 94 نفر نیز در ابتدای سال معرفی کرده‌ایم که درمجموع 150 نفر از افراد را شامل می‌شود و 200 نفر دیگر نیز در نوبت قرار دارند.

مدیر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان قم گفت: برای این 200 نفر در روستاهای قم هدف‌گذاری شده است تا طبق اقلیم و شرایط روستایی بتوانند طرح‌های خود را به سرانجام برسانند.

وی افزود: در یک طرح بسیار اثرگذار، اگر دستگاه‌های اجرایی و حمایتی مبلغی را به اشتغال اختصاص دهند و آن را در اختیار ما قرار دهند، 5 برابر آن را در جهت اشتغال به کار می‌گیریم که این طرح می‌تواند بخش زیادی از بیکاری در سطح روستایی را از میان ببرد.

عندلیب خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای کل کشور در سال جاری224 هزار شغل شامل 180 هزار اشتغال‌زایی برای آسیب‌دیدگان کرونا بر عهده دارد.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۴
کد مطلب: 89043
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *