۰

استخرهای سربسته قم اجازه فعالیت ندارند

قم نیوز: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: کارمندانی که دارای علامت بیماری کرونا بوده یا مشکوک به این بیماری هستند، باید برای نمونه‌گیری به مراکز ۶ گانه مرکز بهداشت معرفی شوند.
استخرهای سربسته قم اجازه فعالیت ندارند
استخرهای سربسته قم اجازه فعالیت ندارند
به گزارش قم نیوز سیامک محبی با بیان اینکه در دوران اوج و طغیان بیماری کرونا در قم بخش اعظم بیماران در بیمارستان بستری بودند، اظهار داشت: در زمانی که تست هر فردی مثبت می‌شد سیستم بهداشت مکلف بر این بود که به صورت حضوری جلوی درب بیمار حاضر شود و وضعیت تک‌تک اطرافیان فرد بیمار را بررسی کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: بر اساس مصوباتی که وجود داشت بنا براین بود که این افراد را به نقاهتگاه مجتمع یاوران مهدی(عج) معرفی کنند اما این همکاری ضعیف بوده و افراد ترجیح می‌دادند در خانه‌های خود مانده و قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه از امروز پرسنل در ادارات و دستگاه‌های اجرایی به صورت تمام و کامل حضور می‌یابند، از بین کارمندانی که دارای علامت بیماری هستند یا مشکوک به بیماری هستند در مراکز 6 گانه که نمونه‌گیری رایگان سرپایی انجام می‌شود، باید این نیروها معرفی شوند تا نمونه‌گیری از آنان انجام شود تا درصورت مشکوک بودن و یا داشتن علامت بیماری، از بازگشت به سرکارشان جلوگیری به عمل آید تا نتیجه تست بعدی و فرایندهای درمانی آغاز شود.

محبی با بیان اینکه اکثر فعالیت‌های ورزشی فعالیت خود را در استان شروع کرده‌اند، مطرح کرد: برخی از رشته‌های ورزشی که احتمال تماس فیزیکی بیشتری دارند و همچنین استخرهای سربسته، سونا و ماساژ مجوز ادامه فعالیت ندارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: سالن‌های ورزش بدن‌سازی که از لحاظ فیزیکی به صورت زیرزمین بوده و تهویه مناسب ندارند، و وسایل مورد استفاده اکثراً فلزی هستند و گاهاً توسط ورزشکاران دست به دست می‌شود، باید اصلاحاتی انجام دهند تا این ورزش‌ها نیز بازگشایی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دو ورزش کشتی و کاراته که تماس نزدیک وجود دارد هنوز راه‌اندازی نشده‌اند اما بقیه ورزش‌ها راه‌اندازی شده است، حتی ورزش‌های گروهی نیز مجوز فعالیت  و تمرین در فضای باز را داشته و می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۷
کد مطلب: 88948
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *