۰

80 درصد تولیدات صنعت کفش قم باید صادر شود

قم نیوز: رئیس انجمن صنایع کفش ماشینی استان قم گفت: تولیدات صنعت کفش استان خیلی بیشتر از نیاز داخلی است و باید 80 درصد تولیدات صنعت کفش قم به خارج از کشور صادر شود.
80 درصد تولیدات صنعت کفش قم باید صادر شود
80 درصد تولیدات صنعت کفش قم باید صادر شود
به گزارش قم نیوز ابوالفضل فرهانی امروز با اشاره به وضعیت صادرات کفش استان قم اظهار کرد: هنوز صادرات این صنعت استان به وضعیت عادی برنگشته است، چون بسیاری از مرزها بسته شده و اکنون به تازگی برخی از مرزها در حال بازگشایی هستند که با شلوغی در مرزها مواجه هستیم، عادی شدن صادرات کفش قم منوط به بازشدن کامل تمام مرزها است.

وی ادامه داد: چین و ترکیه رقبای اصلی صنعت کفش استان قم در کشورهای منطقه هستند، اما صنعت کفش استان به دلیل نزدیکی جغرافیایی به کشورهای همسایه از مزیت کوتاه بودن زمان ارسالی محموله‌های صادراتی به خصوص در زمان بحران برخوردار است، به عنوان مثال ارسال محموله دریایی از چین به عراق 45 روز خواهد زمان برد، در حالی که این زمان برای ایران دو روز است.

رئیس انجمن صنایع کفش ماشینی استان قم افزود: محصولات صنعت کفش استان به لحاظ کیفیت و قیمت در وضعیت مناسبی قرار دارد و به این دلیل این صنعت توانسته است که صادرات را به کشورهای مختلف انجام بدهد، صنعت کفش استان قم روی صادرات می‌چرخد، چون تولیدات این صنعت خیلی بیشتر از نیاز داخلی است و باید 80 درصد تولیدات صنعت کفش قم به خارج از کشور صادر شود.

وی خاطرنشان کرد: قبلا قاچاق کفش به داخل ایران را داشتیم، اما اکنون به دلیل عدم داشتن صرفه اقتصادی این کار صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۱
کد مطلب: 88937
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *