۰

آخرین وضعیت تونل جمهوری قم/ از پیشرفت 10 درصدی تا پیش‌بینی هزینه 90 میلیارد تومانی

قم نیوز: معاون شهردار قم گفت: احداث تونل جمهوری حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام ۹۰ میلیارد تومان هزینه داشته که در حال حاضر تأسیسات معارض پروژه جمع‌آوری و پروژه ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
آخرین وضعیت تونل جمهوری قم/ از پیشرفت ۱۰ درصدی تا پیش‌بینی هزینه ۹۰ میلیارد تومانی
آخرین وضعیت تونل جمهوری قم/ از پیشرفت ۱۰ درصدی تا پیش‌بینی هزینه ۹۰ میلیارد تومانی
به گزارش قم نیوز عباس حلوایی‌زاده با اشاره به اینکه پروژه جمهوری یکی از بزرگ‌ترین بزرگراه‌های درون شهر قم محسوب می‌شود، اظهار داشت: تونل جمهوری این پروژه را تکمیل می‌کند.

وی افزود: نقطه ابتدایی محور جمهوری از شهرک پردیسان به‌عنوان خیابان آیت‌الله بروجردی به طول 9 کیلومتر اجرا شده و بعد از آن تا میدان بقیه‌الله(عج) و سپاه امتداد دارد، همچنین در منطقه دو این محور تاکنون به میدان امام حسین(ع) رسیده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر سنگین‌ترین پروژه این محور با بیشترین هزینه مالی احداث تونل جمهوری در حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام است.

وی با تأکید بر پیش‌بینی هزینه 90 میلیارد تومانی برای این پروژه اضافه کرد: در این پروژه از زیرگذر امام حسین(ع)، بلوار نور و سواران عبور کرده و به بلوار یادگار امام می‌رسد.

حلوایی‌زاده با اشاره به اجرای دو مدول از چهار مدول تونل جمهوری گفت: به این دلیل که این پروژه به‌طور کامل داخل بافت شهری قرارگرفته مجبوریم مرحله‌به‌مرحله اجرا کنیم تا زندگی مردم دچار اخلال نشود. پروژه تونل جمهوری در حال حاضر 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است در زمان‌بندی دوساله به اتمام برسد.

معاون فنی و عمرانی شهردار قم با تأکید بر اینکه بخش عمده‌ای از پروژه تملک و آزادسازی در بلوار سواران بوده که شهرداری منطقه دو در حال انجام است، گفت: مزیت این پروژه این بوده که وقتی روسازی را کامل انجام دهیم دیگر کار ما زیر سطح است و مشکلی برای مردم ایجاد نخواهد کرد.

وی یکی از مشکلات این پروژه را فرسوده‌بودن شبکه زیرساخت‌ها در این منطقه شهری دانست و گفت: مجبور به تعویض تمام شبکه برق بلوار نور و جابه‌جایی فیبر نوری تاکنون شدیم. همچنین تمام لوله‌های اصلی و انشعاب گاز و آب جابه‌جا شده است. این پروژه هزار و 200 متر طول است که کار سنگینی در حوزه کارهای عمرانی شهرداری محسوب می‌شود.

انتهای پیام / 137
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب: 88833
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *