۰

دشمن فضای مجازی را بر اساس تفکر اومانیسم طراحی کرده است

قم نیوز: معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه، فضای مجازی را طراحی شده توسط دشمن بر اساس تفکر اومانیسم و استکبار دانست و گفت: دشمن به وسیله فضای مجازی می‌خواهد خرده فرهنگ‌های الهی را ببلعد و فرهنگ غربی و شیطانی را غالب کند.
دشمن فضای مجازی را بر اساس تفکر اومانیسم طراحی کرده است
دشمن فضای مجازی را بر اساس تفکر اومانیسم طراحی کرده است
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی جمعه شب در ویژه برنامه «شب‌های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد با اشاره به سپری شدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: باید خودمان حدیث نفس و محاسبه کنیم که به تقوای مورد قبول رسیده‌ایم؛ تقوا به معنای کسب دنیای حلال و بهشت جاودان بوده و عاقبت بخیری برای متقین است.

وی با بیان اینکه دنیا برای انسان سکوی پرش است، گفت: انسان‌های غیرمتقی به بهشت راه پیدا نمی کنند و حتماً باید درجه ای از درجات تقوا را انسان کسب کنند تا بهشت از آن او شود و ما برای بهشت خلق شده ایم، نه برای دنیا؛ دنیا برای انسان سکّوی پرش و محلی برای کسب تقوا و ایمان است تا بتوان به وسیله آن به آخرتی که مملو از رحمت الهی است، نائل شود.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه تصریح کرد: حضرت علی(ع) در آخرین لحظات عمر شریفشان به ما وصیت کردند که شما را به قرآن توصیه می‌کنم؛ بر ما پیروانِ امیرمؤمنان(ع) ضروری است که وصیت مولایمان را بر روی چشممان بگذاریم و از آن تخطی نکنیم.

وی با اشاره به بخشی از وصیت امیرمؤمنان(ع) افزود: حضرت علی(ع) در وصیت خود فرمودند «نباید غیرمسلمانان نسبت به مسلمانان در عمل به قرآن سبقت بگیرند و شما باید عامل به قرآن باشید. »

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با بیان اینکه دشمن با فضای مجازی می‌خواهد فرهنگ غربی را غالب کند، اظهار کرد: دشمن فضای مجازی را بر اساس تفکر اومانیسم و استکباری طراحی کرده است و می‌خواهد خرده فرهنگ‌های الهی را ببلعد و فرهنگ غربی و شیطانی را غالب کند و ارزش‌های انسانی را از بین ببرد.

وی گفت: وقتی که حضرت مهدی(عج) ظهور کنند، اکثر جمعیت از ایشان پیروی می‌کنند چرا که آن حضرت، ابوسفیان‌های زمان را از بین می‌برند و مکه را فتح می‌کنند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه ضمن بیان توصیه‌ای به متولیان امر تربیت تصریح کرد: معلمان، مربیان و والدین باید تلاش کنند که رهزن‌های فضای مجازی فرزندان را از مسیر ارزش‌ها دور نکنند.

وی به ضرورت ترسیم سبک زندگی بر اساس آموزه‌های قرآنی و سیره پیامبر(ص) پرداخت و افزود: کسانی که قرآن و پیامبر(ص) را سرلوحه زندگی خود قرار ندهند، در قیامت حسرت خواهند خورد که چرا بر اساس قرآن زندگی نکردند.

ملکی با بیان اینکه گناه به معنای مخالفت با خداست، اظهار کرد: هر کس از قرآن دور افتاد، به چنگ شیطان می‌افتد و شیطان او را خوار می‌کند؛ بایستی از قرآن این درس را می‌آموزیم که زندگی خود را بر اساس قرآن ترسیم کنیم.

وی به استمرار ضرورت بهره‌گیری از قرآن بعد از ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: کسانی که تحت تربیت قرآن قرار می‌گیرند، فرزندان خود را قرآنی تربیت می‌کنند و همسران و فرزندانشان قره العین هستند.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب: 88829
برچسب ها: تفکر اومانیسم
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *