۰

انتظار زائران به سرآمد / درب‌های مسجد مقدس جمکران بازگشایی شد

قم نیوز: مراسم بازگشایی درب‌های مسجد مقدس جمکران صبح امروز با حضور علما و جمعی از خانواده شهدا برگزار شد.
انتظار زائران به سرآمد / درب‌های مسجد مقدس جمکران بازگشایی شد
انتظار زائران به سرآمد / درب‌های مسجد مقدس جمکران بازگشایی شد
به گزارش قم نیوز درب‌های مسجد مقدس جمکران همزمان با دیگر اماکن مقدس ساعت 7 صبح امروز به روی زائران بازگشایی شد.

آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان، آیت الله طبسی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، سید حمید رضا قریشی فرمانده بسیج وزارتخانه ها و ادارات کشور و خادمان مسجد مقدس جمکران در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی اماکن مقدس، اظهار داشت: در راستای این مصوبه، درب های مسجد مقدس جمکران نیز همزمان با دیگر اماکن مقدس از ساعت 7 الی 18 بر روی زائران بازگشایی شد.

وی ادامه داد: باب الشهدا و باب المعصومه(س) برای ورود زائران به مسجد باز شدند و تمام صحن‌های این مکان مقدس با حفظ فاصله گذاری اجتماعی پذیرای زائران هستند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه طبق پروتکل‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، زائران باید تمام ملزومات شخصی اعم از ماسک، دستکش، مهر، تسبیح، سجاده، قرآن و کتب ادعیه، چادر و... را به همراه داشته باشند، بیان کرد: همچنین به همراه داشتن هر‌گونه وسائل تغذیه و خوراکی به جز آب آشامیدنی ممنوع اعلام شده و مسجد مقدس جمکران نیز از ارائه این خدمات معذور است.

حسین آبادی عنوان کرد: تا اطلاع ثانوی هیچگونه مراسم و تجمعی در مسجد مقدس جمکران برگزار نخواهد شد و از زائران نیز درخواست می‌کنیم به‌هیچ عنوان تجمعی در مسجد نداشته باشند و در محل‌هایی که توسط خادمین مشخص شده مستقر شوند تا ان‌شاءالله با رعایت دستورالعمل‌ها بتوانیم این مرحله از بازگشایی را به خوبی سپری کنیم.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: 88823
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *