۰

نیاز روزانه استان قم به 250 هزار ماسک

قم نیوز: فرماندار قم گفت: روزانه حدود 250 هزار ماسک، مصرف استان است، ولی ظرفیت تولید ماسک در قم به این مقدار نیست.
نیاز روزانه استان قم به 250 هزار ماسک
نیاز روزانه استان قم به 250 هزار ماسک
به گزارش قم نیوز مرتضی حیدری ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری با اشاره به تولید ماسک در استان قم اظهار کرد: هنوز در تامین ماسک در استان مشکل وجود دارد، روزانه حدود 250 هزار ماسک، مصرف قم است، ولی ظرفیت تولید ماسک در استان به این مقدار نیست.

وی ادامه داد: نانوایی‌ها، نیروهای امدادی، پمپ‌بنزین‌ها، کادر درمان و بهداشت، کشتارگاه‌ها، کارخانه‌ها، اتحادیه کارگران ساختمان جزو اقشاری بودند که ماسک در اختیار آن‌ها قرار گرفت.

فرماندار قم افزود: 360 هزار ماسک در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قم قرار گرفت، البته این رقم شامل ماسک‌های اهدایی از مراکز مختلف به این دانشگاه نمی‌شود، بیشترین مصرف ماسک استان در بخش بهداشت و درمان است و ماسک‌های اهدایی به دانشگاه علوم پزشکی قم تحویل داده شد.

حیدری با اشاره به افزایش ظرفیت تولید ماسک در استان قم اظهار کرد: طی روزهای اخیر یک دستگاه جدید تولید ماسک در استان راه اندازی شد که ظرفیت تولید آن روزانه 100 هزار ماسک است و در صورت فعالیت کامل این دستگاه بخشی از کمبودها در این زمینه برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: هنوز ماسک به اندازه کافی در استان قم وجود ندارد، البته نیاز نیروهای بخش بهداشت و درمان قم به ماسک تامین شده است ولی  باید دانشگاه علوم پزشکی قم، سهم استان در این زمینه را از وزارت بهداشت مطالبه کند.

فرماندار قم خاطرنشان کرد: از روز 23 فروردین با بازگشایی برخی دیگر از صنوف استان نیاز به ماسک در قم افزایش می‌یابد و باید برای افزایش تولید ماسک در استان تلاش کرد.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۰
کد مطلب: 87448
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *