۰

سرانه زیرساخت‌های فرهنگی قم به بیش از 21 مترمربع رسید / قم خواهرخوانده 6 شهر شد

قم نیوز: معاون شهردار قم گفت: باید در پایان برنامه ۱۴۰۰ به ۲۵ مترمربع به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در زیرساخت‌های فرهنگی برسیم که در این زمینه به عدد ۲۱.۷ مترمربع دست‌یافتیم.
سرانه زیرساخت‌های فرهنگی قم به بیش از ۲۱ مترمربع رسید / قم خواهرخوانده ۶ شهر شد
سرانه زیرساخت‌های فرهنگی قم به بیش از ۲۱ مترمربع رسید / قم خواهرخوانده ۶ شهر شد
به گزارش قم نیوز محسن رنجبر با اشاره به لزوم تحقق برنامه‌ها بر اساس سند چشم‌انداز شهرداری اظهار داشت: در سال 98 برآوردها نشان‌دهنده این بوده که بر اساس شاخص‌های موجود، 68 درصد از برنامه‌های برش سالیانه 1400 شهرداری قم در سال 98 تحقق‌یافته است که این چشم‌انداز توسط خروجی‌هایی که برای مردم ملموس بوده اندازه‌گیری می‌شود.

وی سرانه‌های فرهنگی در شهر قم را موردتوجه قرار داد و افزود: سرانه زیرساخت‌های فرهنگی هنری به ازای هر 1000 نفر یکی از شاخص‌هاست که باید در پایان برنامه 1400 به 25 مترمربع به ازای هر 1000 نفر برسیم که در این زمینه در پایان سال 98 به عدد 21.7 مترمربع دست‌یافتیم.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در این راستا شهرداری قم برنامه‌هایی چون گسترش سالن‌های ورزشی و فرهنگی را در دست اقدام دارد که دو پروژه در سال 98 به بهره‌برداری رسیده است و شش پروژه در مناطق مختلف قم و یک پروژه ویژه در منطقه سه در سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد.

رنجبر ادامه داد: توسعه خواهرخواندگی‌ها یکی از شاخص‌هاست و کمک می‌کند که فرهنگ اصیل و ریشه‌دار قم به سایر جهان برود و دیگر فرهنگ‌های مثبت شهرهای دیگر به سمت ما بیاید، هدف‌گذاری ما ده خواهرخوانده تا پایان سال 1400 است و در حال حاضر به شش شهر خواهرخوانده رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه سهم بازارهای شهرداری در تأمین کالای شهروندان، یکی دیگر از شاخص‌ها بوده که در چشم‌اندازها اندازه‌گیری می‌شود، اضافه کرد: در این رابطه به عدد 6 دهم درصد رسیده‌ایم که تا پایان شهریورماه 98 اندازه‌گیری شده است و تا پایان سال عدد 7 دهم است که باید تلاش بیشتری کنیم و  این عدد را به یک برسانیم.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۳
کد مطلب: 87444
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *