۰
با کمک خیرین انجام شد؛

حمایت از ۳۰۰ خانواده نیازمند در مسجد فاطمه الزهرا(س) قم

قم نیوز: امام جماعت مسجد فاطمه الزهرا(س) قم گفت: به همت خیرین موفق به شناسایی و تشکیل ۳۰۰ پرونده برای نیازمندان شده‌ایم که تحت پوشش خدمات کمک رسانی این مسجد در آمده‌اند.
حمایت از ۳۰۰ خانواده نیازمند در مسجد فاطمه الزهرا(س) قم
حمایت از ۳۰۰ خانواده نیازمند در مسجد فاطمه الزهرا(س) قم
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام محمدرضا غلامی رکن آبادی اظهار کرد: به حمدلله و با عنایت معتمدین و خیرین از استان‌های مختلف کشور در طول سال اقدام به شناسایی و رسیدگی به خانواده‌های بی بضاعت و کم برخوردار شهر بویژه منطقه امامزاده ابراهیم و نیروگاه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در طول این مدت علاوه بر این خانوارهای نیازمند، تعداد کثیری از نیازمندان به صورت موردی مورد حمایت مسجد قرار گرفته‌اند.

امام جماعت مسجد فاطمه زهرا (س) منطقه امامزاده ابراهیم عنوان کرد: در دو طرح ویژه قبل از عید و انتخابات که بحث کرونا مطرح شد به هر خانواده ۲ سبد کالا و یک پک بهداشتی اهدا کرده‌ایم و با مشارکت خیرین، تعداد زیادی ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده سطوح و ضد عفونی کننده دست در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

حجت الاسلام غلامی تصریح کرد: تاکنون چند مرحله از اقلام بهداشتی از طرف خیرین و مردم دریافت شده و به افراد نیازمند اهدا کرده‌ایم و خانواده‌هایی که بیمار کرونایی دارند به طور ویژه از این اقلام بهداشتی در اختیار آنها قرار گرفته است.

امام جماعت مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) خاطرنشان کرد: اخیراً نیز یکی از خیرین یک کپسول اکسیژن به عنوان امانت در اختیار مسجد قرار داده است تا در اختیار بیماران نیازمند قرار دهیم.

وی با بیان اینکه امسال اعیاد شعبانیه غریب واقع شده است، عنوان کرد: بر اساس تصمیم خیرین و با برنامه ریزی و رعایت تمام ضوابط بهداشتی بر آن شدیم تا هزینه اعیاد را در اختیار نیازمندان قرار داده و حلاوت و شیرینی این اعیاد را به آنها بچشانیم، از این رو با همراهی خیرین، در روز نیمه شعبان یک بسته معیشتی و بهداشتی حاوی گوشت، مرغ، برنج، کیک بسته بندی، صابون و در صورت تأمین، مواد ضدعفونی را در اختیار نیازمندانی که شناسایی شده‌اند با رعایت فاصله گذاری قرار می‌دهیم.

حجت الاسلام غلامی گفت: علاوه بر فقرا، در این مسجد به نمازگزاران دستکش، ماسک اهدا کرده‌ایم و قبل از بسته شدن مساجد اقلام بهداشتی را میان آنها توزیع می‌کردیم، به ویژه در شرایطی که تعدادی از نمازگزاران با مشکلات مالی به دلیل تعطیلی شغل خود مواجه شده‌اند، خدماتی را ارائه می‌کنیم.

وی افزود: آماده پذیرایی هر گونه خدمات به نیازمندان و نماز گزاران هستیم و اگر محدودیت‌های ناشی از کرونا تا ماه مبارک رمضان به طول بانجامد، یک سبد کالای دیگر به افراد نیازمند خواهیم داشت. در همین خصوص تاکنون ۲۳ نفر از نمازگزاران دارای مشکلات مالی ثبت نام کرده‌اند و از بسته حمایتی برخوردار شدند.

امام جماعت مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد: در این مسجد هر گونه هدیه، کمک‌های نقدی، کفاره، زکات، صدقه، لوازم خانگی و …برای اهدا به نیازمندان دریافت می‌کنیم و سال قبل ۴ دست یخچال و وسایلی چون اجاق گاز، موکت، ویترین، کت و شلوار و پوشاک میان نیازمندان توزیع شد.

وی بیان کرد: این مجموعه اسم ندارد، مؤسسه نیست، زیر چتر هیچ ارگانی قرار نداریم و کاملاً مردمی و دغدغه مند هستیم و گاهی نیز از مشارکت‌های فکری عزیزانمان در کمیته امداد و سازمان بهزیستی استفاده کرده و به افراد تحت پوشش خود شامل شهروندان و حتی اتباع خدمت‌رسانی می‌کنیم.

این فعال اجتماعی ادامه داد: به زودی قرار است سامانه اینترنتی در مسجد شکل بگیرد و شماره حسابی برای آن، ویژه کمک به مستمندان و نیازمندان در یکی از بانک‌ها افتتاح شود تا به طور متمرکز به ارائه خدمت بپردازیم اما اگر خیرّینی خواستار پرداخت نذر، صدقه و یا کمکی هستند می‌توانند علاوه بر مراجعه به آدرس مسجد با شماره ۰۹۱۲۷۴۷۸۶۲۷ تماس گیرند.

امام جماعت مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرد: با توجه به اینکه مصارف شرعی برای وجوهات و کمک‌های خیرین وجود دارد با دقت و در جای خودش خرج می‌شود و ما حتی ۶ کودک سید یتیم را تحت پوشش خدمات خود قرارداده‌ایم که از محل خمس و هدایای ویژه افراد سید به آنها تعلق می‌گیرد.

وی گفت: این مسجد در خیابان امام زاده ابراهیم، نرسیده به تقاطع معصومیه، بین کوچه ۳۶ و ۳۸ قرار دارد و آماده دریافت کمک‌های مردمی و همچنین شناسایی نیازمندان هستیم.

حجت الاسلام غلامی یادآور شد: در این هفته توسط یکی از ارگان‌ها نیز یک وانت کالای اساسی شامل کیف، کفش، پوشاک تأمین شده است که در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
انتهای پیام / 137
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب: 87441
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *