۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم:

سلامتی مسافران قمی پس از برگشت غربالگری می‌شود

قم نیوز: رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، با هشدار نسبت به سفرهای غیرضرور گفت: وضعیت سلامتی کسانی که به مسافرت رفته‌اند درصورت بازگشت به استان، غربالگری می‌شود.
سلامتی مسافران قمی پس از برگشت غربالگری می‌شود
سلامتی مسافران قمی پس از برگشت غربالگری می‌شود
به گزارش قم نیوز محمدرضا قدیر سه‌شنبه شب درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم، افزود: عمل به توصیه‌های پزشکی و قرنطینه خانگی در قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا ضروری است.

وی ادامه داد: افرادی که به مسافرت رفته‌اند، از روی شماره پلاک آنها شماره تماس استخراج و توسط نیروی انتظامی دراختیار ما قرار گرفته‌است که در حال تماس با این افراد هستیم.

قدیر افزود: دراین تماس‌ها از این افراد خواسته می‌شود که اگر بازنگشته اند حتما بازگشته و از سوی دیگر درسامانه salamat.gov.ir ثبت نام و از سوی دیگر غربالگری بر روی آنها انجام خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، تاکید کرد: تا به این لحظه ۴۶۱ هزار و ۲۸۵ نفر از مردم قم در سامانه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۴۶ هزار و ۷۹۹ نفر نیازمند پیگیری و ۱۱ هزار ۱۶۱ نفر نیز نیاز به پیگیری فوری داشتند که در مدت زمان کمتر از ۲۴ ساعت با آنها تماس گرفته و پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ساعت ۱۴ روز دوازدهم فروردین ماه ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۸۹۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/111
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب: 87223
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *