۰
رئیس پلیس فتای قم مطرح کرد؛

شیادان سوار بر موج کرونا / بیعانه در فضای مجازی ممنوع

قم نیوز: سرهنگ موالی گفت:هنگام سفارش اینترنتی به ویژه هنگام دریافت کالا و خدمات در سایت‌های واسطه گر مسئولانه‌تر رفتار کنیم.
شیادان سوار بر موج کرونا / بیعانه در فضای مجازی ممنوع
شیادان سوار بر موج کرونا / بیعانه در فضای مجازی ممنوع
به گزارش قم نیوز سرهنگ " علی موالی"رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان قم اظهار کرد: اجاره منازل و وسایل نقلیه، شگردی در دست کلاهبرداران سایت‌های واسطه شده است.


او در ادامه با تاکید بر اصول خرید و سفارشات اینترنتی به روش صحیح و امن گفت: یادمان باشد مجرمان و کلاهبرداران برای رسیدن به اهداف سوء و مجرمانه خود با بهره گیری از شرایط موجود نظیر شیوع ویروس کرونا، سوار بر موج شده و به مقاصد کلاهبردارانه خود دست پیدا می‌کنند.


موالی  افزود: در این میان نقش کاربران فضای مجازی در پیشگیری از جرایم سایبری بسیار مهم و حائز اهمیت است بنابراین توصیه می‌شود در خرید و سفارشات اینترنتی خود به ویژه هنگام دریافت خدمات و کالا در سایت‌های واسطه گر مسئولانه‌تر رفتار کنیم.


رئیس پلیس فتای قم تاکید کرد: مردم توجه داشته باشند سایت‌های واسطه گر نظیر دیوار و شیپور مسئول تعیین اصالت کالا و خدمات نیستند و فقط معرف کالا و خدمات هستند و درج کالا و محصولات در این سایت‌ها دقیقاً مانند درج یک آگهی در روزنامه و سایر رسانه‌های هستند بنابراین وظیفه اصلی به دوش مشتری و خریدار بوده تا با رویت کالا و خدمات به صورت حضوری و  پرداخت نکردن بیعانه از اموال خود صیانت کنند.

سرهنگ موالی در پایان از کاربران درخواست کرد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویداد‌ها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع گردند.

انتهای پیام/111
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 87218
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *