۰

580 نفر مشکوک به کروناویروس در قم بستری هستند

قم نیوز: قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از 30 بهمن با اوج گیری شیوع کروناویروس در استان و کشور بیش از 3 هزار نفر مشکوک به کرونا ویروس به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند که 580 نفر بستری و مابقی مرخص شده اند.
580 نفر مشکوک به کروناویروس در قم بستری هستند/ توزیع 170 هزار بسته بهداشتی بین خانوارهای قمی
580 نفر مشکوک به کروناویروس در قم بستری هستند/ توزیع 170 هزار بسته بهداشتی بین خانوارهای قمی
به گزارش قم نیوز دکتر علی ابرازه در گفت وگو با خبرنگاران، از مراجعه بیش از 490 بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان های قم طی 24 ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: نزدیک به 200 نفر از این افراد در بیمارستان های اختصاص یافته به بیماران کروناویروس شامل بیمارستان فرقانی، کامکار و علی بن ابیطالب(ع) بستری شدند و مابقی نیز پس از چند ساعت ترخیص شده اند.

وی فوت نزدیک به 20 نفر بر اثر کروناویروس در استان قم را مورد توجه قرار داد و افزود: از 30 بهمن با اوج گیری شیوع کروناویروس در استان و کشور بیش از 3 هزار نفر مشکوک به کرونا ویروس به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند که 580 نفر بستری و مابقی مرخص شده اند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه بیماران کروناویروس طبق پروتکل های وزارت بهداشت زیر نظر بوده و تحت درمان دارویی قرار می گیرد خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 170 هزار بسته بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدعفونی کننده در بین خانوارهای قمی توزیع شده است.

وی با اشاره به ضدعفونی و رفع آلودگی معابر شهر و مکان های آلوده با همکاری سپاه و مرکز بهداشت تصریح کرد: با توجه به اینکه ظرفیت بیمارستان های فعال در بحث بستری بیماران مشکوک به کرونا ویروس در حال تکمیل است تلاش داریم بیمارستان امیرالمومنین(ع) را هرچه سریع تر راه اندازی کرده و با کمک وزارت بهداشت قبل از پایان سال آن را به چرخه بستری بیماران وارد کنیم.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۸
کد مطلب: 86344
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *