۰

شناسایی و اصلاح نقاط آسیب پذیر در مواجه با سیلاب

قم نیوز: استاندار قم با اشاره به لزوم آمادگی استان برای مقابله با سیل بر شناسایی ، اصلاح و تخلیه نقاط آسیب پذیر درمسیر سیلاب تاکید کرد
شناسایی و اصلاح نقاط آسیب پذیر در مواجه با سیلاب
شناسایی و اصلاح نقاط آسیب پذیر در مواجه با سیلاب
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت پاسخ به بحران استان که با موضوع وقوع سیلاب در قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت پیش بینی دقیق از وضعیت بارش و ایجاد سیلاب در روزهای آینده، اظهار کرد: تمام دستگاه‌های استان برای مواجه با این پدیده آمادگی کامل داشته باشند.

استاندار قم با بیان لزوم بررسی نواقص و چالش‌ها در سیلاب‌های گذشته در قم و بخش‌های تابعه، اضافه کرد: هر گونه کاستی در حوزه‌های مختلف احصاء و پیش از وقوع سیل برطرف شود.

سرمست با تاکید بر اهمیت رصد وضعیت سد 15 خرداد و رودخانه‌های قم، ادامه داد: نقاط آسیب پذیر شناسایی و تقویت شوند و اقدمات آبخیزداری لازم در زمینه مهار و یا انحراف سیلاب در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

وی به تخلیه کامل پارکسوار و پارکینگ زائر اشاره کرد و افزود: شهرداری در زمینه اطلاع رسانی و تخلیه بهنگام مسیر رودخانه قم در سطح شهر و منطقه پردیسان اقدام کند.

ایمن سازی جاده‌ها و راه‌ها استان بویژه مسیر‌های در معرض سیلاب از جمله موارد دیگری بود که استاندار قم دستور اقدام سریع در این زمینه را صادر کرد.

با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قم در مورد وضعیت نزولات آسمانی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شاهد بارش شدید باران و به دنبال آن، آبگرفتگی در معابر و شوارع قم خواهیم بود.

همچنین از آنجا که تمام بندهای بالادست آبخیزداری با توجه به این بارندگی‌ها پر خواهد شد، از مردم خواسته می شود از تجمع در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰
کد مطلب: 86214
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *