۰

11 پروژه عمرانی در قم افتتاح و به بهره‌برداری رسید

قم نیوز: ۱۱ پروژه عمرانی با اعتبار ۴۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با حضور مسئولان استانی در قم افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
۱۱ پروژه عمرانی در قم افتتاح و به بهره‌برداری رسید
۱۱ پروژه عمرانی در قم افتتاح و به بهره‌برداری رسید
به گزارش قم نیوز 11 پروژه عمرانی با اعتبار 44 میلیارد و 300 میلیون تومان با حضور مسئولان استانی در قم افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم در حاشیه آیین افتتاح این پروژه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: به‌این‌ترتیب تمام روستاهای قم به شبکه سراسری توزیع نیروی برق متصل شدند.

مهدی آهنین‌پنجه افزود: دو روستای عسگرسویه با 8 خانوار و رحمت‌آباد با 10 خانوار آخرین روستاهای استان بودند که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی به شبکه توزیع برق متصل شدند.

وی گفت: با برق‌دار شدن دو روستای باقی‌مانده استان قم در دهه مبارک فجر تمام 362 روستای قم به شبکه سراسری توزیع نیروی برق متصل شدند.

آهنین‌پنجه خاطرنشان کرد: از سال‌های گذشته با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تمام روستاهای با بیش از 10 خانوار استان به شبکه نیروی برق متصل شده بودند.

وی پرورش انار و زیتون را ظرفیت‌های مهم روستاهای استان دانست و  اضافه کرد: با اتصال شبکه برق به روستاهای استان امکان توسعه کشاورزی به‌ویژه در بخش دامداری بهبود خواهد یافت.

وی با اشاره به حمایت قطعی استان از سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های پاک و تجدید پذیر نیز بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق از توسعه نیروگاه‌های خورشیدی حمایت می‌کند.

50 درصد شهر قم به شبکه سراسری فاضلاب متصل شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم  نیز در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای اتصال شبکه فاضلاب در 7 محله جدید قم 13 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار به‌کاررفته است.

علی جان صادق پور با اشاره به طرح اصلاح شبکه فاضلاب در قم تصریح کرد: در این طرح درمجموع  9 هزار و 800 متر طول شبکه توسعه‌یافته و 12 هزار و 500 متر طول شبکه فاضلاب اصلاح‌شده  است.

وی با بیان اینکه یک‌میلیون و 100 هزار مترمکعب حجم فاضلاب تولیدی سالانه در این طرح است، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این طرح شبکه فاضلاب 6 هزار و 250 خانوار اصلاح‌شده است.

وی همچنین اظهار داشت: به مناسبت دهه فجر 9 پروژه آب و فاضلاب استان درمجموع بااعتباری بالغ‌بر 44 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسید که بخش مهمی از آن در رابطه با تولید برق و تأمین آب از چاه‌های علی‌آباد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم با اشاره به مهم‌ترین منابع تأمین آب شهر قم خاطرنشان کرد: چاه‌های علی‌آباد، چاه‌های داخل شهر، سد 15 خرداد و سد کوچری چهار سامانه اصلی تأمین آب قم هستند.

وی با تأکید بر کمبود آب در استان قم تصریح کرد: اگر تمام حقابه قم از دو سد 15 خرداد و کوچری هم به این استان اختصاص یابد، قم در پایان سال جاری با کمبود آب روبه‌رو خواهد بود.

صادق پور ادامه داد: مصرف آب قم تا پایان سال جاری به 120 میلیون مترمکعب می‌رسد درحالی‌که سهم استان از این دو سد 98 میلیون مترمکعب است.

وی در پایان گفت: در این شرایط برداشت آب تا 20 میلیون مترمکعب از چاه‌های استان برای تأمین کسری آب ضروری است، همچنین قم در افق 1407 نیز همچنان با مشکل تأمین منابع آبی روبه است.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب: 85920
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *