۰

هشدار پلیس فتای قم: مردم فریب پیام‌های جعلی قطع یارانه را نخورند

قم نیوز: رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به موضوع سبد معیشتی مردم از سوی دولت، گفت: مردم فریب پیامک‌های جعلی را نخورند.
هشدار پلیس فتای قم: مردم فریب پیام‌های جعلی قطع یارانه را نخورند
هشدار پلیس فتای قم: مردم فریب پیام‌های جعلی قطع یارانه را نخورند
به گزارش قم نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی موالی اظهار داشت: دریافت خدمات از سوی دولت به‌هیچ‌وجه از طریق پیامک انجام نمی‌شود و مردم باید برای ثبت‌نام و گرفتن خدمت حتماً به‌صورت مجازی و رسمی (سایت دولت همراه) اقدام کنند.

وی ادامه داد : برخی افراد سودجو با ارسال پیامک با موضوع نام‌نویسی کارت سوخت، طرح معیشتی دولت و افزایش سهمیه سوخت و رمز یک بارمصرف اقدام به کلاهبرداری کرده که کاربران باید هوشیار باشند.

رئیس پلیس فتا استان قم بیان داشت: مجرمان با راه‌اندازی سایت‌های جعلی و ارسال پیامک، متقاضیان را به درگاه‌های جعلی (فیشینگ) بانکی هدایت می‌کنند و اطلاعات کارت بانکی آن‌ها را کسب نموده و سپس اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنان می‌کنند.

وی توصیه کرد : کاربران چنانچه پیامی با مضمون قطع یارانه، افزایش سهمیه سوخت، تعیین رمز یک‌بارمصرف دریافت کردند، به‌طور حتم صحت آن را با مراجعه به سایت همان سازمان و مراجع ذی‌ربط پیگیری کنند.

سرهنگ موالی خاطرنشان کرد: اگر مردم به دلیل ناآگاهی اطلاعات بانکی خود را در اختیار این افراد سودجو و کلاهبردار قرار داده‌اند، بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند و اقدامات امنیتی کارت‌های بانکی خود را انجام دهند.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب: 84324
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *