۰

20 پل عابر پیاده به آسانسور مجهز می‌شوند

قم نیوز: مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: 20 پل عابر پیاده در سال آینده به آسانسور مجهز شده و 13 پل مکانیزه دیگر نیز نصب خواهد شد.
20 پل عابر پیاده به آسانسور مجهز می‌شوند
20 پل عابر پیاده به آسانسور مجهز می‌شوند
به گزارش قم نیوز علی نیک در نشست خبری که در شهرداری قم برگزارشد، یکی از مهمترین اقداماتی که شهرداری در دستور کار دارد را مکانیزه کردن پل های عابر پیاده دانست و اظهار کرد: در حال حاضر 52 پل عابر پیاده در شهر وجود دارد و تا سال آینده 20 پل عابر پیاده مکانیزه می شود.

وی برنامه مکانیزه شدن 20 پل عابر پیاده را در سال آینده اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 52 پل عابر پیاده در سطح شهر وجود دارد که 20 پل عابر پیاده در سال آینده به آسانسور مجهز شده و 13 پل مکانیزه دیگر نیز نصب خواهد شد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تاکید براینکه رنگ آمیزی معابر در ارتقاء رفتار ترافیکی شهروندان تاثیرات مطلوبی دارد، گفت: رنگ آمیزی در معابر براساس الگوی مشخص در سطح شهر انجام می شود.
وی اعتبار تخصیص داده شده برای رنگ آمیزی معابر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بیش از 9 میلیارد تومان به رنگ آمیزی معابر اختصاص داده شد و برای رنگ آمیزی معابر در سال آینده نیز اعتباری بیش از 5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
 نیک در بخش دیگری از سخنان خویش به بودجه صرف شده برای نصب و اجرای تابلوهای راهنمای مسیر اشاره و بیان کرد: در سال جاری بیش از 2 میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده که در سال آینده این مبلغ به چهار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
وی همچنین از نصب 32 دوربین تردد شمار در ورودی های شهر و رودخانه خبر داد و بیان کرد: 110 دوربین کنترلی و 110 دوربین نظارتی در شهر فعال است.
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از ورود بیش از 25 هزار خودرو به شهر قم در روزهای مناسبتی خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد 5 هزار و 430 جایگاه پارک در هسته مرکزی شهر وجود دارد که نمی‌توانیم آن را بر اساس تعداد خودروهای واردشده به شهر افزایش بدهیم.

وی از افزایش پارکومترها از 8 معبر به 32 معبر خبر داد و گفت: این عملیات نیز برای گردش پارک و برقراری عدالت پارک در معابر شلوغ با سیستم جدید بعد از تصویب شورای شهر به اجرا می رسد.

نیک در پایان سخنان خویش با بیان اینکه ایجاد مسیرهای ایمن پیش از اجرای سیستم‌های نوین دوچرخه‌سواری ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: طرح مطالعات ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده گسترده دوچرخه در شهر با همکاری دانشگاه قم آغازشده است.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب: 84305
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *