۰

حال و هوای قم در سالروز رحلت حضرت معصومه(س)

قم نیوز: شهر مقدس قم در سالروز رحلت شهادت‌گونه حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها سوگوار شده و اقشار مختلف مردم با برگزاری آیین‌های مختلف مشغول سوگواری و عزاداری هستند.
حال و هوای قم در سالروز رحلت حضرت معصومه(س)؛ حرم اهل‌بیت (ع) در سوگ کریمه اهل‌بیت(س)
حال و هوای قم در سالروز رحلت حضرت معصومه(س)؛ حرم اهل‌بیت (ع) در سوگ کریمه اهل‌بیت(س)
به گزارش قم نیوز هم‌زمان فرا رسیدن سال روز ارتحال حضرت معصومه(س)شهر مقدس قم غرق در ماتم و عزا شد. ‌

بیرق‌های سیاه عزا برگنبد نورانی حرم حضرت معصومه (س) خیابان‌ها و میدان‌ها افراشته شده و هیئت‌های سینه‌زن و زنجیرزن سیاه‌پوش بر گرداگرد حرم کریمه اهل‌بیت(ع)، بر سر و سینه می‌زنند.

از نخستین ساعات صبح امروز دسته‌های سینه‌زنی از نواحی مختلف شهر قم به سمت حرم مطهر فاطمه معصومه(س) حرکت کرده و سخنرانان و مداحان با خطابه و مدیحه‌سرایی گوشه‌ای از زندگی کریمه اهل بیت(ع)را برای سوگواران بیان کردند.

امروز هیات‌های عزاداری در قالب دسته‌های سینه‌زن و زنجیرزن از قم و سایر مناطق کشور، در حرم بانوی آب و آیینه اجتماع کرده‌اند و با عزاداری خالصانه خود گوشه‌ای از ارادت و عشق به خاندان اهل‌بیت(ع) را به نمایش گذاشته‌اند.

 خادمان حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها و مردم مومن و متدین قم نیز در «بیت النور» (محل اقامت حضرت معصومه سلام‌الله علیها در زمانی که در شهر مقدس قم سکونت داشتند) اجتماع کرده و ضمن حرکت به سمت حرم مطهر با مرثیه‌سرایی مداحان اهل‌بیت به عزاداری مشغول هستند.

 صحن‌ها و شبستان‌های مختلف حرم مطهر این بانو مملو از جمعیتی داغداراست که ضمن عزاداری ، زیار