۰

رهاسازی 49 میلیون مترمکعب آب از سد 15 خرداد

قم نیوز: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قم گفت: مدیریت سد 15 خرداد در اختیار استان است و 49 میلیون مترمکعب از آن رها سازی شده است.
رهاسازی 49 میلیون مترمکعب آب از سد 15 خرداد
رهاسازی 49 میلیون مترمکعب آب از سد 15 خرداد
به گزارش قم نیوز احمد حاج حسینی مسگر امشب در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به وضعیت سد الغدیر اظهار کرد: 359 میلیون مترمکعب ورودی آب به سد الغدیر بود که 114 میلیون مترمکعب از آن معادل 30 درصد رها سازی شده است، البته تنها 30 میلیون مترمکعب از این آب وارد قم شد.

وی ادامه داد: 78 درصد ظرفیت سد الغدیر ساوه معادل 216 میلیون مترمکعب پر شده است، وزارت نیرو حقابه کشاورزان قم را از این سد را قبول ندارد، باید با ارائه مدارک مستند برای دریافت حقابه کشاورزان قم تلاش می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قم افزود: مدیریت سد 15 خرداد در دست استان است و 49 میلیون مترمکعب از آن رها سازی شده است.

علی مومن رئیس خانه کشاورز استان قم در ادامه این جلسه گفت: حقابه کشاورزان قم از رودخانه قره چای داده نشده و این حقابه به دیگران که حقابه نداشتند، تعلق گفت، وزارت نیرو مدعی است که حقابه محیط زیستی از سد الغدیر رها سازی شده، در حالی که این آب سیلاب بوده است.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب: 83371
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *