۰
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم:

تدابیر لازم برای پیشگیری از خسارت سیلاب‌های احتمالی در قم اتخاذ شده است

قم نیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم گفت: تدابیر لازم ازجمله لایروبی رودخانه‌ها و جمع‌آوری سازه‌های مزاحم دررودخانه قمرود برای پیشگیری از خسارت سیلاب‌های احتمالی در این استان اتخاذشده است.
تدابیر لازم برای پیشگیری از خسارت سیلاب‌های احتمالی در قم اتخاذ شده است
تدابیر لازم برای پیشگیری از خسارت سیلاب‌های احتمالی در قم اتخاذ شده است
به گزارش قم نیوز محسن اوروجی افزود: ستاد بحران استان جلسه‌های آمادگی را با حضور اعضا برگزار و تصمیم‌های لازم برای جلوگیری از خسارت سیلاب‌های احتمالی اتخاذ شده‌است.

وی اضافه کرد: تمام دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان عضو ستاد بحران با تجهیزات لازم آماده خدمات‌رسانی به شهروندان در زمان‌های ضروری می‌باشند.

وی گفت: با توجه به این‌که مسیر اکثر رودخانه‌های قم باز است، پیش‌بینی می‌شود مشکل خاصی در زمان وقوع سیل پیش نیاید.

اوروجی یادآور شد: در زمان وقوع سیل همانند سال‌های گذشته، برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، مسیر قمرود مسدود خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که عمده خسارت سیل به افرادی وارد می‌شود که به حریم رودخانه تجاوز و یا کنار آن اتراق کرده‌اند، از شهروندان درخواست داریم در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار و به‌ویژه روزهایی که اخطاریه صادر می‌شود، از تردد و اتراق در مسیر رودخانه‌ها خودداری نمایند.

وی گفت: خسارت‌هایی که سال گذشته به کشاورزان وارد شد، درحال پرداخت است و زیرساخت‌هایی که تخریب‌شده بود نیز بخشی بازسازی‌شده و بخشی دیگر نیز به‌زودی بازسازی خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم با اشاره به پیش‌بینی بارندگی درروزهای آینده، گفت: اولین بارندگی محورها را لغزنده خواهد کرد که شهروندان باید هنگام رانندگی ضمن رعایت مسائل ایمنی، با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

وی افزود: برای روزهای آینده وقوع سیل پیش‌بینی‌نشده است.

انتهای پیام/ 110
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 82999
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *