۰

طرح هدایت علمی طلاب موفق بوده است/ اجلاسیه اساتید حوزه 23 آبان برگزار می‌شود

قم نیوز: مدیر حوزه‌های علمیه گفت: امسال 5 هزار طلبه در طرح هدایت علمی حضور دارند که بر اساس اصول علمی و آموزشی حوزه به تحصیل مشغول هستند و طبق سنت حوزه آزاد به انتخاب استاد می‌پردازند و نخستین درس خارجی که مشمول این طرح شد، درس خارج حضرت آیت الله سبحانی است.
طرح هدایت علمی طلاب موفق بوده است/ اجلاسیه اساتید حوزه 23 آبان برگزار می‌شود
طرح هدایت علمی طلاب موفق بوده است/ اجلاسیه اساتید حوزه 23 آبان برگزار می‌شود
به گزارش قم نیوز آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با آیت الله سبحانی اظهار کرد: وجود مبارک آیت الله سبحانی برکتی عظیم برای حوزه های علمیه کشور است؛ خوشبختانه امروز مرکز امام صادق(ع) در پردیسان نیز به یک پایگاه خوب علمی تبدیل شده است.

وی افزود: امسال 5 هزار طلبه در طرح هدایت علمی حضور دارند که بر اساس اصول علمی و آموزشی حوزه به تحصیل مشغول هستند و طبق سنت حوزه آزاد به انتخاب استاد می‌پردازند؛ نخستین درس خارجی که مشمول این طرح شد، درس خارج حضرت آیت الله سبحانی است.‌

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: این طرح به آزادی طلاب در انتخاب دروس توجه دارد و از دیگر سوی هر 15 طلبه که در یک درس شرکت می‌کنند، دارای استاد و مشاور هستند که امسال حدود 40 مدرسه و خوابگاه و مراکز را با 4هزار طلبه پوشش دادیم.

وی گفت: در فاصله دو ساله با این طرح، سطح نمرات و دروس طلاب بهتر شده است؛ خوشبختانه این طرح تاکنون موفق بوده است و با جدی‌تر شدن انتخابات و رشد مقاله نویسی و... به تدریج این طرح را به سمت درس خارج هدایت می‌کنیم.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه برکات حضرت عالی در حوزه علمیه قابل شمارش نیست، گفت: امسال 23 آبان، 16 ربیع، اجلاسیه اساتید سطوح عالی و درس خارج حوزه در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار می‌شود و از حضرت عالی دعوت به عمل می‌آوریم  که در این اجلاس حضور داشته باشید.

آیت الله اعرافی در پایان به ذکر مباحثی پیرامون سطوح جدید علمی و آموزشی درحوزه و بهره مندی رشته‌های علمی حوزه از تالیفات علمی این مرجع تقلید پرداخت.

انتهای پیام/ 110
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 82996
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *