۰

1100 میلیارد تومان پروژه صنعت برق در قم اجرا می‌شود

قم نیوز: مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه برق در قم صورت گرفته است و از ۶۳۰ میلیارد تومان پروژه دیگر در دستور اجرا خبر داد.
۱۱۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعت برق در قم اجرا می‌شود
۱۱۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعت برق در قم اجرا می‌شود
به گزارش قم نیوز غلامرضا خوش‌خلق در مراسم افتتاح 5پروژه وزارت نیرو در حوزه برق منطقه‌ای تهران و استان قم، با اشاره به اینکه پست 230به 63و 20کیلوولت نیزار قم مورد بهره‌برداری رسمی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: صنایع قم و استان مرکزی با این پست تأمین برق می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ابتدا دو پست سیار یک و دو راه‌اندازی و امروز این پست دائم مورد بهره‌برداری قرار گرفت، افزود: امیدواریم با پست 20کیلوولت نیز صنایع و مشترکین تغذیه شوند.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در حوزه برق و انرژی به استان قم نگاه ویژه‌ای وجود دارد که سبب افزایش حدود 44درصدی ظرفیت استان شده است، تصریح کرد: ازنظر تعداد ترانسفورماتور 38درصد رشد داشتیم و با پیک 830  که الآن داریم، 1430مگاوات ظرفیت نصب‌شده فوق توزیع و 1400مگاوات در انتقال در استان است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تغییر تعرفه و رشد مصرف ناگهانی در قم سبب عبور از پیک شده است، تأکید کرد: حدود 500میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در قم صورت گرفته که امروز 220میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و 630 میلیارد تومان پروژه دیگر نیز در دستور اجرا است.

خوش‌خلق خاطرنشان کرد: برق منطقه‌ای تهران، مدیریت برق قم، البرز و تهران را بر عهده دارد که قریب به 11هزار مگاوات مصرف پیک منطقه‌ای بوده که در 20سال گذشته بی‌سابقه است که خاموشی ناشی از کمبود ظرفیت وجود نداشته است.

وی به 15 میلیارد تومان اعتبارات طرح‌های شرکت برق منطقه‌ای تهران و 700 کیلومتر کابل زمینی احداث‌شده خبر داد که 25 درصد برق کشور با 18میلیون جمعیت را پوشش می‌دهد.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰
کد مطلب: 82966
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *