۰

پذیرش390 دانشجوی خارجی از 20 کشور دنیا در دانشگاه ادیان و مذاهب

قم نیوز: رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب از پذیرش ۳۹۰ دانشجوی خارجی از ۲۰ کشور دنیا خبر داد.
پذیرش۳۹۰ دانشجوی خارجی از ۲۰ کشور دنیا در دانشگاه ادیان و مذاهب
پذیرش۳۹۰ دانشجوی خارجی از ۲۰ کشور دنیا در دانشگاه ادیان و مذاهب
به گزارش قم نیوز سید ابوالحسن نواب پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، با بیان جایگاه علمی دانشگاه ادیان و مذاهب در جوامع علمی بین‌المللی اظهار داشت: حضور گسترده اساتید ادیان مختلف یکی از ویژگی‌های مهم این دانشگاه بوده که باعث گفت‌وگو و ارتباط نزدیک ‌بین ادیان شده است.

وی فعالیت‌های گسترده دانشگاه را تشریح کرد و افزود: حضور 452 هیئت‌علمی از 52 کشور جهان و همچنین حضور 45 سفیر نشان‌دهنده تأثیرگذاری و جایگاهی است که دانشگاه ادیان و مذاهب توانسته با کار علمی و پژوهشی و ارتباط مؤثر با مراکز علمی دنیا به دست آورد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب از پذیرش 390 دانشجوی خارجی از 20 کشور دنیا خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته تحصیلی نخستین سالی بوده که دانشگاه دانشجوی خارجی پذیرش کرده و این استقبال از شرکت در دوره‌های تحصیلی می‌تواند این دانشگاه را در مهم‌ترین رسالت خود که گستردش تشیع در جهان است یاری کند.

وی ادامه داد: امکان حضور در دوره‌های فرصت مطالعاتی برای دانشجویان در کشورهای مختلف و  حضور 31 استاد خارجی برای تدریس در دانشگاه  و همچنین برگزاری 37 اردوی خارجی برای بازدید از دانشگاه‌های بین‌المللی و ارتباط مستقیم با پژوهشگران ادیان مختلف برای دانشجویان از برنامه‌های دانشگاه بوده است.

نواب همچنین از حضور 262 استاد مختلف در دوره‌های شیعه شناسی و ایران‌شناسی به‌صورت داوطلبانه نیز خبر داد و گفت: دانشگاه ادیان در 25 سال فعالیت خود با امضا 101 توافق‌نامه فرهنگی با دانشگاه‌های دنیا توانسته نقش خود را در پایداری صلح ایفا کند.

وی فعالیت‌های فرقه‌های مختلف  ازجمله داعش را موردبررسی قرارداد  و خاطرنشان کرد: تولد و فعالیت فرقه‌های مختلف نشان‌دهنده عدم کار علمی کافی در حوزه دین و ادیان در دنیا بوده و این دانشگاه آمادگی دارد به‌عنوان یک مرکز علمی کلینیک فرقه درمانی تأسیس کرده و به درمان اندیشه‌های ضاله بپردازد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه داد: اساس درمان اندیشه و رفتار انسان‌ها گفت‌وگو و اخلاق است که با توجه به جنگ ادیان قرن اخیر ضرورت گسترش فعالیت‌های دانشگاه ادیان و مذاهب بیش از گذشته احساس شده و این دانشگاه آمادگی همکاری با همه ارگان‌ها و مراکز علمی و فرهنگی را دارد.

وی برنامه‌های آینده دانشگاه را نیز تبیین کرده و بیان کرد: افزایش جذب دانشجوهای خارجی و پژوهش محور، گسترش فعالیت‌ها پژوهشی دانشگاه، گسترش رشته‌های دانشگاه و رشته‌های نزدیک به بازار کار و همچنین توسعه فضای دانشگاه ازجمله برنامه‌هایی است که در چشم‌انداز 20 ساله دانشگاه مشخص‌شده است.

انتهای  پیام/ 137
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: 82682
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *