۰

پژوهش‌های تکراری انجام نشود

قم نیوز: استاندار قم گفت: به دنبال تکرار پژوهش‌هایی که پیش از این توسط دستگاه‌های اجرایی در استان قم صورت گرفته است، نیستیم.
پژوهش‌های تکراری انجام نشود
پژوهش‌های تکراری انجام نشود
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست عصر امروز در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به وضعیت اعتبارات پژوهشی در استان قم اظهار کرد: این اعتبارات باید براساس اولویت‌ها هزینه شوند، نه این که شاهد هزینه اعتبارات بین تمام طرح‌های پیشنهادی پژوهشی دستگاه‌های اجرایی باشیم.

وی ادامه داد: اگر دستگاهی در استان قم پژوهش را انجام داده است و براساس آن پژوهش عمل می‌کند، باید آن پژوهش را به بانک اطلاعاتی پژوهش بدهد.

استاندار قم افزود: گروه کاری پژوهش باید موجودی پژوهش دستگاه‌های اجرایی قم را مطالبه کند تا بتوانیم با جمع آوری این پژوهش‌ها، بانک اطلاعاتی تشکیل بدهیم چرا که پژوهش‌های تکراری زیادی در کشور و استان قم داریم.

سرمست احصای پیشینه تحقیق را وظیفه اصلی گروه پژوهش استان قم دانست و تصریح کرد: به دنبال تکرار پژوهش‌هایی که پیش از این توسط دستگاه‌های اجرایی در استان قم صورت گرفته است، نیستیم.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت صاحب نظران برای اولویت بندی اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی در گروه پژوهش استفاده شود، این صاحب نظران وقت بیشتری نسبت به مدیران اجرایی برای تفکر و نظر دادن در این خصوص دارند.

استاندار قم افزود: حدود 100 دستگاه اجرایی در استان داریم و قرار نیست که همه این دستگاه‌ها اولویت پژوهشی برای استان داشته باشند.

سرمست با اشاره به گروه کاری نوآوری خاطرنشان کرد: باید نوآوری در این گروه کاری موج بزند و نسبت به نوآوری، ابتکارات و خلاقیت‌ها توجه داشته باشد، جامع نگری و نگاه به آینده در گروه کاری ضروری است.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰
کد مطلب: 82137
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *