اعزام بیش از 3000 مبلغ به پیاده‌روی اربعین

خبرگزاری تسنیم , 21 شهريور 1398 ساعت 16:33

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش اربعین از اعزام بیش از سه هزار مبلغ به مراسم پیاده‌روی اربعین در سال ۹۸ خبر داد.


به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ حمید احمدی در حاشیه رونمایی از پوستر شعار اربعین سال جاری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی حضور بیش از سه میلیون زائر ایرانی در مراسم باشکوه اربعین اظهار داشت: با استفاده از تجربیات گذشته برنامه‌های متنوعی برای امسال پیش‌بینی‌شده است.

وی با بیان اینکه حضور مداحان و سخنرانان برجسته کشوری در شهرهای مختلف عراق شامل نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مسیر نجف به کربلا در نظر گرفته‌شده است، ابراز کرد: 40 قاری از ایران به عراق در زمان اربعین اعزام خواهند شد.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش اربعین، برگزاری محافل مشترک قاریان ایران و عراقی را موردتوجه قرار داد و عنوان کرد: بیش از 100 راوی و مربی کودکان برای اجرای برنامه‌های تبلیغی به زبان‌های عربی، اردو، انگلیسی و آذری در زمان اربعین به کشور عراق اعزام می‌شوند.

وی حضور 120 هنرمند با مشارکت هنرمندان عراقی برای اجرای نمایش‌های آیینی را از دیگر اقدامات برنامه‌ریزی‌شده برای اربعین دانست و افزود: بیش از سه هزار مبلغ به مراسم اربعین اعزام خواهند شد.

احمدی یکی از اقدامات در نظر گرفته‌شده را تکریم 600 موکب دار عراقی برشمرد و خاطرنشان کرد: در کنار برپایی محافل قرآنی، محافل مشترک ادبی نیز با مشارکت 40 تن از شاعران ایرانی و عراقی در این ایام برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه سخنرانی در 60 موکب برگزار می‌شود، اضافه کرد: در اربعین امسال به نیابت از مردم و زائران ایرانی از 600 موکب دار عراقی تقدیر و تکریم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ 137


کد مطلب: 81997

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/81997/اعزام-بیش-3000-مبلغ-پیاده-روی-اربعین

قم نیوز
  http://qomnews.ir