۰

انتقاد شدید اسقف های کاتولیک استرالیا از شبکه های اینترنتی

قم نیوز: مجمع اسقف های کاتولیک استرالیا در بیانیه ای که اخیر منتشر کرده، شبکه های اینترنتی غول آسایی چون فیس بوک، گوگل و توییتر را متهم کرده و خواستار مقابله با منفعت طلبی آنان در ترویج پیام های دروغین و افراط گرایی شد.
انتقاد شدید اسقف های کاتولیک استرالیا از شبکه های اینترنتی، در پی حمله به مساجد
انتقاد شدید اسقف های کاتولیک استرالیا از شبکه های اینترنتی، در پی حمله به مساجد
به گزارش قم نیوز اسقف های کاتولیک استرالیایی می گویند شبکه های اجتماعی غول آسایی مانند فیس بوک، گوگل و توییتر، منفعت طلبی را به مردم ترجیح داده اند و باید به خاطر ترویج اخبار دروغین و محتوای اهانت آمیز جریمه شوند.

مجمع اسقف های کاتولیک استرالیا اعلام کرده که کسب و کار اصلی رسانه های اجتماعی است فروش تبلیغات و به حداکثر رساندن سود و منفعت شان است.

اسقف ها گفته اند که اکثر اوقات دنیای دیجیتال به مکانی برای ترویج نفرت تبدیل شده است و افزودند: سوق دادن کاربران به موقعیت های افراطی و ارتقای ترویج خبرهای جعلی و نظریه های توطئه در تضاد با همبستگی و همدلی میان مردم است. دولت وظیفه دارد به ویژه از طریق رسانه های عمومی خبرنگاری مستقل را مورد حمایت قرار دهد

شبکه های اجتماعی باید مسئولیت بپذیرند

در این بیانیه همچنین آمده است: زمانی که یک طرفدار حامی نژاد سفید وارد یک مسجد کرایست چرچ می شود و در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کند و 51 نمازگزار از خواهران و برادران مسلمان ما را به قتل می رساند بیش از پیش واضع می شود که این سکوها باید مسئول شناخته شوند.

بیانیه مذکور برخی از اظهارات پاپ را در رابطه با لزوم گزارش واقعی به جای اخبار جعلی و اهمیت برخوردهای واقعی انسانی در بزرگراه های دیجیتال تکرار می کند.
انتهای پیام / 137
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب: 81752
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *