۰

آیت الله مکارم شیرازی: فرودگاه برای قم ضروری است

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه با احداث فرودگاه وضعیت قم بهتر می‌شود، گفت: نبود فرودگاه برای افرادی که می‌خواهند مستقیم برای زیارت به قم بیایند مشکل ساز است.
فرودگاه برای قم ضروری است/ توصیه به رئیس جمهور
فرودگاه برای قم ضروری است/ توصیه به رئیس جمهور
به گزارش قم نیوز آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار محمد نهاوندیان معاون رئیس جمهور و مسئول ستاد مقاومتی استان قم پس از استماع برنامه‌های ستاد مقاومتی استان با اشاره به مشکلات فرودگاه قم، گفت: من معتقدم اگر فرودگاه قم درست بشود وضعیت قم بهتر می‌شود و از داخل و خارج استقبال خواهد شد. خیلی‌ها می‌خواهند مستقیم برای زیارت به قم بیایند، لذا نداشتن فرودگاه کار را سخت می‌کند.

وی افزود: باید روی دریاچه نمک قم و فرآورده‌هایی که از آن می‌توان بدست آورد و نیز معادنی که در قم هست، هم کار مطالعاتی و عملیاتی صورت بگیرد و از این نعمت خدادادی نیز استفاده شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به ادامه داشتن برنامه‌های کنگره مبارزه با جریان‌های تکفیری، از برگزاری این همایش در کشورهای اندونزی، عراق، لبنان، سوریه، تانزانیا و دیگر کشورهای اسلامی، گفت: ما در این کنگره بر جنبه‌های فکری و فرهنگی مبارزه با این جریان‌ها به صورت گسترده کار کردیم زیرا معتقدیم بدون کار بر این امور مبارزه سود و اثری نخواهد داشت.

وی تأکید کرد: داعش یک اشتباه مهمی داشت و آن اینکه تصور می‌کردند با ایجاد رعب می‌توانند بر همه مسلط بشوند، غافل از اینکه ایجاد رعب یک اثر موقتی دارد. اگر در کنار کار نظامی، از لحاظ فرهنگی نیز تلاش شود، خطرات این گروه کم خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: شرکت رئیس جمهور در بعضی از مجالس سبب ناراحتی می‌شود، به ایشان سفارش کنید نسبت به حضور در این گونه مراسم احتیاط داشته باشند چرا که عکس و فیلم آن در فضای مجازی پخش و منتشر می‌شود.
انتهای پیام / 137
شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۷
کد مطلب: 81631
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *