۰

کمیته ویژه هماهنگی احداث آزادراه قم-سلفچگان- راهجرد تشکیل شد

قم نیوز: مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: برای هماهنگی و تسریع در احداث کنارگذر آزادراهی قم- سلفچگان- راهجرد تشکیل کارگروه و کمیته ویژه در دستور کار قرارگرفته است.
کمیته ویژه هماهنگی احداث آزادراه قم-سلفچگان- راهجرد تشکیل شد
کمیته ویژه هماهنگی احداث آزادراه قم-سلفچگان- راهجرد تشکیل شد
به گزارش قم نیوز حسن صبوری در جلسه هماهنگی احداث آزادراه قم- سلفچگان- راهجرد که با حضور بهرامی معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های وزارت راه و شهرسازی در دفتر معاون امور عمرانی استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: احداث آزادراه قم- سلفچگان- راهجرد به مطالبه استانی تبدیل‌شده است و هرچه سریع‌تر باید وارد فاز اجرایی آن شد.

وی افزود: در حال حاضر کمربندی امام علی(ع) قم اشباع‌شده و شهر قم نیازمند یک کنارگذر جدید و با استاندارد است.

وی با اشاره به این‌که در هفته دولت شاهد کلنگ زنی این طرح خواهیم بود، تاکید کرد: در راستای هم‌افزایی و تسریع در کار، تمام دستگاه‌های زیربنایی و خدمات رسان در حوزه راه، در این طرح همکاری و مشارکت داشته باشند.

وی اضافه کرد: هر اداره، فردی مسئول، پاسخگو و تام‌الاختیار را معرفی نماید تا بتوان در جلسات و کارگروه ویژه این طرح تصمیم سازی و تصمیم‌گیری کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم بابیان این‌که متولی راه صرفا این اداره کل نیست، تاکید کرد: راه بخشی از طرح‌های ملی است و باید نگاه و رویکرد فرا دستگاهی در احداث و توسعه آن داشت.

وی بابیان این‌که کشاورزی، صنعت و تولید به راه وابسته است، تصریح کرد: به‌طورمعمول هرجا راه وجود داشته است شاهد توسعه بوده‌ایم و  اگر راه وجود نداشته باشد توزیع ثروت اتفاق نمی‌افتد و شاهد رشد و توسعه نامتوازن در بخش‌های مختلف خواهیم بود.

صبوری بابیان این‌که مالکیت راه با بخش دولتی و حاکمیتی است و متعلق به بخش خصوصی نیست، خاطرنشان کرد: برخورد، تعامل و احترام به سرمایه‌گذاران موجب مشارکت بخش خصوصی در احداث و توسعه راه می‌شود.

وی اظهار داشت: اخذ عوارض، احداث مجتمع‌های بین‌راهی و غیره موجب برگشت سرمایه و دارایی سرمایه‌گذاران خواهد شد و در این خصوص باید با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تعامل ویژه‌ای اتخاذ نمود.

انتهای پیام/ 110
يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 81439
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *