۰

کانون پرورشی فکری کودکان بستر فیلم‌های دینی در قم را آغاز می‌کند

قم نیوز: مدیر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان قم با تأکید بر اینکه قم از ظرفیت بالایی برای ساخت و تولید فیلم‌هایی با موضوع‌های دینی برخوردار است،گفت:در تلاش هستیم بستر فیلم‌های دینی از قم آغاز شود که در این زمینه آموزش‌های لازم را هم ارائه می دهیم.
کانون پرورشی فکری کودکان بستر فیلم‌های دینی در قم را آغاز می‌کند
کانون پرورشی فکری کودکان بستر فیلم‌های دینی در قم را آغاز می‌کند
به گزارش قم نیوز حسن ندافی در نشست خبری سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان که در سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم برگزار شد، اظهار داشت:کانون فرهنگی فکری سال گذشته موکب فرهنگی و هنری در اربعین حسینی برپا کرد و قصد داریم امسال نیز برای مراسم اربعین این اقدام انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه درباره موضوعاتی نظیر غدیر، عاشورا، اربعین و ظهور؛ سرود و نمایش برای کودک و نوجوان تولید می‌شود،عنوان کرد: اگر قرار است اتفاقی در رابطه بافرهنگ و تئاتر در استان رقم بخورد باید استعدادهای کودکان و نوجوانان از همان دوران کودکی به کار گرفته شود.

مدیر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان قم بیان کرد: در بحث آموزش بسیار جدی هستیم و اساتید خوبی به‌ویژه درزمینهٔ فیلم در اختیار گرفته‌ایم، کارگاه‌های مختلف درزمینهٔ فیلم‌سازی و نقد و حتی تدوین و بخش‌های مختلف فیلم‌سازی در این جشنواره برگزار خواهد شد.

ندافی بابیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تلاش است در زمینه فیلم و فیلم سازی فعالیت های جدیدی را آغاز کند، ابراز کرد: شهر قم سرشار از استعدادهای مختلف در زمینه های متنوع است و موفقیت بچه های مخترعین در دانشگاه امیرکبیر موید این مساله است که در آنجا 4 برگزیده از استان قم وجود داشت.

وی با تاکید بر اینکه قم از ظرفیت بالایی برای ساخت و تولید فیلم‌هایی با موضوع‌های مختلف به‌ویژه دینی برخوردار است،گفت:در تلاش هستیم بستر فیلم های دینی از قم آغاز شود که در این زمینه آموزش های لازم را هم ارائه می دهیم و با تامین زیرساخت‌های لازم و ایجاد بستر کارگردانی و فیلم‌سازی، ساخت فیلم‌های دینی در این استان توسعه پیدا می‌کند.

 مدیر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان قم ادامه داد:سینما کودک زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم با اعتبارات سفر سال 89 رهبر معظم انقلاب به قم در منطقه پردیسان احداث شد.

ندافی تصریح کرد: فیلم‌های کودک و نوجوان در اولویت سینمای کانون قرار دارد، با توجه به اینکه فیلم‌های کودک و نوجوان کم هستند و سینما نیاز به درآمدزایی دارد، فیلم‌ها بزرگ‌سال نیز در این سینما اکران می‌شود.

وی بیان کرد: درزمینهٔ های فیلم‌سازی در سال گذشته یک کودک 12 ساله قمی توانست در جشنواره رتبه اول را به دست آورد و درزمینهٔ های فرهنگی و هنری نیز به‌صورت جدی واردشده‌ایم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم خاطرنشان کرد: به دلیل محدودیت در تولید محتوای ویژه کودکان در طول سال، برخی از فیلم‌های سینمایی نیز در این سینما روی پرده می‌رود.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۸
کد مطلب: 81316
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *