۰

جشنواره کودک و نوجوان در قم آغاز به کار می‌کند

قم نیوز: رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت:مراسم افتتاحیه جشنواره کودک و نوجوان فردا ساعت ۱۰ با حضور کودکان و نوجوانان ۱۰ مرکز پرورشی آغاز می‌شود.
جشنواره کودک و نوجوان در قم آغاز به کار می‌کند
جشنواره کودک و نوجوان در قم آغاز به کار می‌کند
به گزارش قم نیوز محمدکاظم رضوانی در نشست خبری سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم برگزار شد، اظهار داشت:برخی فیلم‌ها برای منفی 13 سال مناسب نیست ولی متأسفانه خانواده‌ها رعایت نمی‌کنند.

وی افزود:اجرای رده‌بندی سنی فیلم‌ها باید مورد تأکید باشد چون فیلم کودک و نوجوان نحوه تولید دارد ولی متأسفانه تصور می‌شود که اگر فیلمی طنز باشد مناسب کودکان است.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بابیان اینکه امسال سومین دوره‌ای است که جشنواره در قم برگزار می‌شود،تصریح کرد: سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان هم‌زمان با استان اصفهان در 30 استان کشور برگزار می‌شود.

رضوانی بابیان اینکه بهمن‌ماه امسال میزبان جشنواره فیلم فجر در استان خواهیم بود،ادامه داد: در استان قم 10 فیلم جشنواره هم‌زمان با سراسر کشور به روی پرده خواهد رفت و سینما کانون، سینما آوینی و سینما ونوس اعلام آمادگی برای پخش این فیلم‌ها کرده‌اند.

وی افزود: فیلم‌های «داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز»، «بنیامین»، «جزیره گنج»، «قطار آن شب»، «جوانمردان»، «بیست و سه نفر»، «اینجا خانه من است»، «منطقه پرواز ممنوع»، «غرغرو وارد می‌شود» و «تورنادو» به‌عنوان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان در سینما کانون قم اکران می‌شود.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان کرد: فیلم‌های این جشنواره در دو سانس 18 و 20:30 به مدت 5 روز از پنجشنبه 31 مرداد تا دوشنبه 4 شهریور در سینما کانون قم واقع در شهرک پردیسان اکران می‌شود که این جشنواره فردا ساعت 10برگزار می‌شود.

رضوانی تصریح کرد:هفته گذشته در سینما آوینی فیلم مغزهای زنگ‌زده موردبررسی قرا گرفت، حوزه سینمای شهرستان‌ها علی‌رغم نگاهی که درگذشته وجود داشت تفاوت پیداکرده است و خبرنگاران باید با نقد و نظر به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه موازی کاری دستگاه‌های برای تهیه فیلم‌های دینی بزرگ‌ترین مشکل به شمار می‌آید و امیدواریم این دستگاه‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشند تا فیلم‌های فاخری در این زمینه تولید شود.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ابراز کرد:مراسم افتتاحیه این جشنواره فردا پنجشنبه ساعت 10 با حضور کودکان و نوجوانان 10 مرکز پرورشی آغاز می‌شود و از بعدازظهر فردا تا روز دوشنبه 10 فیلم در دو سانس اکران می‌شود.

رضوانی افزود: درسال بیش از صد فیلم تولید می‌شود ولی در حوزه کودک و نوجوان خلاء فرهنگی وجود دارد و گاهی فیلمی با اضافه کردن چند صحنه سعی می‌کند فیلم را برای کودک نشان دهد ولی حوزه کودکان و نوجوانان تخصصی است.

وی خاطرنشانکرد:سال گذشته کارگروهی تشکیل دادیم و جلساتی در حوزه نقد و بررسی برگزار شد و درزمینهٔ حضور خبرنگاران در سینما باید سازوکاری ایجاد و طراحی شود تا خبرنگاران حضور پیداکرده و استفاده کنند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب: 81300
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *