۰

طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم تا 2 ماه آینده نهایی می‌شود

قم نیوز: معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از تدوین و نهایی شدن طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم در آینده نزدیک خبر داد.
طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم تا ۲ ماه آینده نهایی می‌شود
طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم تا ۲ ماه آینده نهایی می‌شود
به گزارش قم نیوز عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت در نظر گرفتن طرحی جامع از وضعیت حمل‌ونقلی در شهر قم اظهار داشت: طرح جامع شهر قم در سال 86 مورد تصویب قرار گرفته است که در این سال‌ها با تغییرات فراوان روبه‌رو شده که نیاز به باز طراحی این طرح جامع وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری قم به دنبال تهیه طرح جامع بر اساس نیازهای موجود و آینده است، افزود: مشاورانی و پیمانکاری در این زمینه در نظر گرفته شده است که بر اساس شاخص‌های مختلف شامل شلوغی، ضریب تولید سفر، میزان حجم سفرها توسط خودروها و موتورسیکلت‌ها، پایانه‌های داخلی و همچنین ساخت تقاطع‌ها، خیابان‌ها و شوارع این طرح جامع در حال تدوین است.

 معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری دانشگاه تهران در حال تدوین است که طبق قرارداد تا دو ماه آینده نهایی و به شهرداری برای ارائه و تصویب در شورای ترافیک استان و کشور واگذار می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مطالعات حمل‌ونقل بار برای نخستین بار در کشور در قم انجام‌ شده عنوان کرد: قم نخستین کلانشهر کشور بوده که طرح جامع بار بر اساس استانداردها و شاخص‌ها و با در نظر گرفتن باراندازها، تناژ و غیره در حال انجام است.

ذاکریان با اشاره به راه‌اندازی 110 دوربین نظارتی جدید در سطح شهر قم اضافه کرد: در فازهای نخست و دوم 90 دستگاه دوربین نظارتی نصب‌ شده که در فاز سوم 110 دوربین جدید به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱
کد مطلب: 81047
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *