۰

برگزاری گردهمایی بزرگ مبلغان محرم با حضور رئیس قوه قضائیه

قم نیوز: معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری گردهمایی بزرگ مبلغان ماه محرم در قم با حضور رئیس قوه قضائیه خبر داد.
برگزاری گردهمایی بزرگ مبلغان محرم با حضور رئیس قوه قضائیه
برگزاری گردهمایی بزرگ مبلغان محرم با حضور رئیس قوه قضائیه
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام سعید روستا آزاد اظهار کرد: برگزاری گردهمایی بزرگ مبلغان، از جمله اقدامات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی پیش از ماه محرم ویژه مبلغان اعزامی است.

وی گفت: در این مراسم حجج اسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رئیس قوه قضائیه و احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به سخنرانی خواهند پرداخت.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: این گردهمایی روز پنجشنبه 7 شهریورماه از ساعت 10 تا 12 در مرکز همایش های غدیر قم واقع در خیابان معلم برگزار خواهد شد.

وی افزود: 8 هزار و 500 نفر از قم و حدود 3 هزار نفر از شعب دفتر تبلیغات اسلامی از شب اول محرم تا شب شهادت امام سجاد(ع) به مناطق مختلف تبلیغی اعزام می‌شوند و به برگزاری برنامه‌ های متنوع مانند اقامه نماز جماعت اول وقت در ایام محرم، هدایت و تقویت مراسم عزاداری به ویژه ایام عاشورا و تاسوعا، جلوگیری از ترویج خرافات، توجه دادن و تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر می‌‌پردازند .

روستاآزاد اظهار کرد: تبیین مباحثی در زمینه سبک زندگی اسلامی، ازدیاد نسل و اقتصاد، اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، تبیین نشانه‌های ظهور، حکومت مهدوی و وظایف انسان منتظر، تشکیل جلسات سخنرانی وعظ و خطابه و حلقه‌ های معرفت با محوریت مباحث قرآنی از برنامه‌‌های دیگر مبلغان است.

وی خاطرنشان کرد: این مبلغان در ایام تبلیغ خود فعالیت‌‌هایی مانند تبلیغ چهره به چهره، ارتباط با نسل جوان، تبیین ارزش‌‌ها و دستاوردهای انقلاب، بصیرت‌افزایی و دفاع از مبانی انقلاب به ‌ویژه اصل ولایت‌ فقیه، نظارت بر پرهیز از اسراف در سفره‌‌های اطعام و نذورات، دعوت مردم به وحدت و پرهیز از تفرقه و اختلاف را در دستور کار دارند.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب: 80983
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *