۰

مراسم روز خبرنگار توسط سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم برگزار شد

قم نیوز: مراسم روز خبرنگار با تقدیر از فعالان این عرصه توسط سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم برگزار شد.
مراسم روز خبرنگار توسط سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم برگزار شد
مراسم روز خبرنگار توسط سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم برگزار شد
به گزارش قم نیوز مراسم روز خبرنگار به همت سپاه علی بن ابیطالب(ع)در مجتمع غدیر برگزار شد.

سید عزت‌الله عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، امیرآبادی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس،سرهنگ بی‌طرفان جانشین فرمانده سپاه قم، سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،حجت‌الاسلام  اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قم، مدیران رسانه و خبرنگاران در این مراسم حضور داشتند.

در پایان این مراسم از 40 نفر از خبرنگارانی که در عرصه ایثار و شهادت و پوشش برنامه‌های سپاه استان فعالیت داشتند تقدیر شد.

حجت‌الاسلام اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قم در این مراسم با اشاره به اهمیت کار خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری یکی از شغل‌های سخت و حساس است که خبرنگاران عزیز باید در نشراخبار اخلاق را رعایت کنند.

سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگیدر این مراسم با اشاره به ارزش و اهمیت فعالیت خبرنگاران اظهار داشت:خبرنگاران و اصحاب رسانه باید در خبر اجتهاد سازنده داشته باشند.

وی افزود: خبرنگاری که شجاعت ندارد مقابل اصحاب قدرت و ثروت و جو بایستد و با ادبیاتی که می‌داند به موقع حرف نزند ارزش ندارد، خبرنگار زمانی که احساس نیاز کرد حرفش را می‌زند و صبر نمی‌کند تا ببیند نتیجه چه می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در جریان فتنه 88 به برخی‌ها می‌گفتم شما بیایید در دفاع از اصل نظام و ولایت صحبت کنید تا در رسانه ملی پخش شود اما آن‌ها شرط و شروط می‌گذاشتند و برخی‌ها هم قبول نمی‌کردند بگویند جریان فتنه چه کاری دارد انجام می‌دهد.

رئیس سابق صدا و سیما با بیان اینکه عنوان اصلاح طلبی و اصولگرایی پوست خربزه‌ای بیش نیست، ادامه داد: برخی‌ها سبک زندگی و مواضع آن‌ها به اصولگرایی نمی‌خورد و بسیاری از اصلاح طلبان نیز سال‌ها است نان اسم خود را می‌خورند.

ضرغامی گفت: 6 سال قبل فضای آنچنانی برای برجام ساختند و امروز هم حاضر نیستند که از حرف‌های خود کوتاه بیایند، متوجه نمی شوم این چه کاری است که روی اینکه برجام یک سند و میثاق مهم است تاکید کنند و تصریح داشته باشند که رهبری و بزرگان موافق آن هستند و بعد مخالفان را بکوبند.

وی ابراز کرد:آنان می‌گفتند روز بعد از برجام همه تحریم‌ها برداشته می‌شود و این نکته را صدها بار و صریح گفتند اما آنان باید صادقانه با مردم صحبت کنند و بگویند اعتماد و مذاکره با آمریکا بی‌نتیجه بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی سؤال کردم چرا در ایامی که به روز کوروش یاد می‌کنند به مردم می‌گویید جاده در دست تعمیر است باید صادقانه و شجاعانه بیان شود این جاده باز است اما ممکن است عده‌ای در این روز خاص به دنبال تنش آفرینی باشند و در این شرایط کنترل شرایط سخت شود و این جاده در طول سال و در روزهای آینده باز خواهد شد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷
کد مطلب: 80892
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *