۰
با حضور تولیت عتبه حسینی(ع):

پوستر چهارمین سوگواره عبرات رونمایی شد

قم نیوز: در مراسمی با حضور تولیت عتبه حسینی از پوستر چهارمین سوگواره عبرات در قم رونمایی شد.
پوستر چهارمین سوگواره عبرات رونمایی شد
پوستر چهارمین سوگواره عبرات رونمایی شد
به گزارش قم نیوز مراسمی رونمایی از پوستر چهارمین سوگواره عبرات، شامگاه یکشنبه 30 تیرماه با حضور سیدجعفر موسوی تولیت عتبه حرم حضرت سیدالشهدا (ع) در قم برگزار شد.

تولیت عتبه حسینی در این مراسم اهمیت کار هنری را در معرفی پیام اربعین حسینی بسیار مهم برشمرد و گفت: امروز در عصر جهان ارتباطات باید از ابزارهای مختلف هنری برای معرفی اربعین و پیام امام حسین (ع) بهره بگیریم تا این پیام جهانی به تمام تشنگان معارف اهل بیت (ع) معرفی شود.

وی افزود: هنر تاثیربسزایی در معرفی فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) دارد و نباید از این ابزار غفلت کنیم، از این رو برگزاری سوگواره عبرات کار بسیار ارزشمند است که باید این گونه کارهای فرهنگی و هنری را در اولویت کارهای تبلیغی قرار داد.

تولیت عتبه حسینی تصریح کرد: گاهی شعر و قالب‌های مختلف هنری به قدری در میان زائران و نشر معارف تاثیر می گذارد که ضیافت از زائران در اربعین این گونه تاثیر ندارد، بنابراین قدر این کارهای هنری و فرهنگی را بدانید و از آن به درستی استفاده کنید.

حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حضور تولیت عتبه حسینی گفت: کمیته فرهنگی اربعین در تلاش است با همکاری هنرمندان و فرهیختگان بتواند فرهنگ زیارت اربعین را در قالب‌های مختلف هنری در جهان اسلام گسترش دهد.

حامد نگارش دبیر چهارمین سوگواره عبرات در حاشیه این مراسم گفت: خوشبختانه این سوگواره از سه سال پیش آغاز شده و در این مدت شاهد استقبال بسیاری از هنرمندان و اصحاب فرهنگ بودیم که در تلاش هستیم از این طریق فرهنگ حسینی را توسعه و نشر بدهیم.

وی یادآور شد: فراخوان چهارمین سوگواره عبرات از اول مردادماه در 9 بخش شعر و ادب، داستان و سفرنامه، خوشنویسی، نقاشی و تصویرسازی، پوستر، عکس، فیلم کوتاه و مستند، نماهنگ و قطعات صوتی و تصویری و آثار رادیویی آغاز می‌شود.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۴
کد مطلب: 80214
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *