۰

کاروان شادی «غدیر تا ظهور» در قم برپا می‌شود

قم نیوز: معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از برگزاری کاروان شادی غدیر تا ظهور در روز عید غدیر با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی در قم خبر داد.
کاروان شادی «غدیر تا ظهور» در قم برپا می‌شود
کاروان شادی «غدیر تا ظهور» در قم برپا می‌شود
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ یاسین حسین‌آبادی با حضور در دفتر تسنیم قم با بیان اینکه تجمیع فعالیت‌ها در مسجد مقدس جمکران در حوزه فرهنگی این بوده که اتفاقات بیشتری در حوزه رسانه، خبر و فضای مجازی انجام گیرد و از خبرنگاران به‌عنوان خادمان رسانه‌ای استفاده شود اظهار داشت: تولید وقایع رسانه‌ای رسالت حوزه فرهنگ و خبر است و نگاه مستشاری خبرنگاران کمک می‌کند جریان مهدویت فراگیر و برجسته شود.

وی غدیر را یکی از مناسبت‌های بزرگ جهان اسلام برشمرد و گفت: مناسبت‌هایی مثل عید غدیر پیوندی قوی با مهدویت دارد تا جایی که 18 فراز از خطبه غدیر مرتبط با امام زمان(عج) و آشنایی ما با آن حضرت است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تأکید بر اینکه مناسبت‌های مختلف خوانش‌های مهدوی خوبی برای فضای مجازی دارد، افزود: 9 ربیع، نیمه شعبان، محرم، عاشورا و اربعین نیز مثل واقعه غدیر پیوند و ارتباط عمیق و وسیعی با مهدویت دارد، به‌ عنوان‌ مثال شب نیمه شعبان با تمام عظمت خود شب زیارتی سیدالشهدا(ع) نیز هست.

وی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ برگردیم متوجه می‌شویم که قدیم‌الایام مردم در روز عید غدیر کاروان و دسته‌های شادی به راه می‌انداختند و حالا نیز برای گسترش غدیر باید به سنت گذشته برگردیم.

حسین‌آبادی با اشاره به متقارن شدن عید غدیر خم با روز سه‌شنبه در سال جاری ادامه داد: باید کارهای مختلفی برای ترویج مهدویت و غدیر در قالب قدمی برای ظهور انجام شود که  خوشبختانه در شهر قم ظرفیت عظیمی وجود دارد که این کاروان شادی در روز غدیر را برجسته کرده است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه نباید امتداد غدیر را فراموش کنیم، عنوان کرد: کاروان شادی غدیر تا ظهور در روز سه‌شنبه که مصادف با عصر عید غدیر خم بوده با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران با مشارکت همه ارگان‌ها و نهادها برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب: 80204
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *